Jak se orientovat v nabídce zdravotních lehátek

Lis 10, 2017 Bez komentáře Napsal
..

Pohybujete se v oboru rehabilitace nebo fyzioterapie a potřebujete si pořídit vhodné zdravotní lehátko? Případně budete pečovat o osobu, která je připoutaná na lůžko? Pak velmi záleží na správném výběru lehátka, aby co nejvíce splňovalo vaše požadavky. Jaký je tedy mezi jednotlivými lehátky rozdíl?

Lehátka určená k masážím

Masážní lehátka základního typu nabízí variabilní polohovatelnost zejména v zádové oblasti. Pro větší komfort klienta je vhodné zvolit lehátko s otvorem pro pohodlné uložení hlavy. Vyšší úroveň masážních lehátek je vybavena motorovým pohonem, který mění jejich výšku pomocí hydraulického systému. Navíc se skládají z členitých dílů pro lepší variabilitu polohovatelnosti. Všechny druhy masážních lehátek mají díky použitému materiálu snadnou údržbu, díky které budou splněny požadavky týkající se hygieny. Pevná konstrukce zaručuje provádění i těch náročnějších rehabilitačních cviků.

Lehátka zaměřená na ortopedickou rehabilitaci

Svým provedením se podobají lehátkům masážním, nabízí však lepší uzpůsobení plochy lůžka. Ortopedická lehátka umožňují polohovat nejen část hlavy, ale i střední a nožní části. Jistě oceníte použití kvalitního materiálu, který je odolný vůči mechanickému poškození. U těchto lůžek se počítá také s tím, že mohou přijít do kontaktu s vodou nebo mastnými oleji. Plochu lůžka se proto nemusíte obávat vyčistit dezinfekčními prostředky. Stabilní základna je připravena na manipulaci s pacienty s vyšší hmotností.

Fyzioterapeutická lehátka

Tento typ lehátek nabízí dostatečný prostor pro pohodlnou práci s pacientem. Fyzioterapeutická lehátka disponují ručním, elektrickým nebo hydraulickým pohonem pro snadné nastavení výšky stolu. Veškerá nemocniční lehátka jsou vyrobena tak, aby byla zaručena jejich dlouhá životnost.

Zdraví

O autorovi

Informace o autorovi nejsou známy.
No Responses to “Jak se orientovat v nabídce zdravotních lehátek”

Leave a Reply