Máchovo jezero: dovolená jak má být

Úno 20, 2017 Bez komentáře Napsal
..

Nostalgie, romantika a krásná česká příroda. Čeští turisté stále více vyhledávají pro svoji dovolenou tuzemské cíle, které je lákají svoji krajinou a příjemným prostředím, kde si odpočinou. Jako jedna z možností se tak vyloženě nabízí Máchovo jezero, kterému se říká také Velký rybník a stojí tu už od 14. století. Nejjednodušší je ubytovat se v nedalekých chatkách, kde člověk lépe splyne s okolím.

Relax, dobrodružství, pohoda

Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou u Máchova jezera, ubytování si můžete vybrat různá. Jedním z nich je například chatová osada Elite ve Starých Splavech, které jsou umístěny na severozápadním břehu jezera. Nabízí útočiště a zázemí přímo v dané lokalitě, takže odtud můžete vyrážet za sportem, celodenními výlety nebo jen tak lenošit, užívat si vody a sluníčka anebo zábavy s rodinou i přáteli. Ubytovat se můžete v chatkách pro čtyři osoby, kde máte k dispozici jídelnu i s barem. Využít můžete ohniště nebo si půjčit gril. Komu se nechce ve volném čase vařit, může využít polopenze nebo přímo plné penze. Celý areál Elite u Máchova jezera nabízí nejen chatky, kterých tu stojí necelých padesát, ale také společné sociální zařízení.

Program po celý den

Kulturní akce v této rekreační lokalitě běží skoro neustále. Vydat se sem můžete na jaře za turistikou a po nedalekých hradech a zámcích, v létě zase za opalováním a vodou, podzim láká opět na procházky. Turisté by neměli vynechat ze svého programu letní pouť přímo ve Starých Splavech. Zkrátka u Máchova jezera v chatkách nepřijdou ani děti, pro které jsou k dispozici houpačky, prolézačky nebo pískoviště. Zábavu poskytuje i minigolf, trampolína nebo kolotoč. Na vodu pak mohou celé rodiny nebo zamilované páry vyrazit na šlapadla, loďky či na cestu parníkem. Dospělí se mohou vyřádit na volejbalovém hřišti.

Cestování

O autorovi

Informace o autorovi nejsou známy.
No Responses to “Máchovo jezero: dovolená jak má být”

Leave a Reply