Stabilní hasicí zařízení pro velké budovy

Bře 03, 2017 Bez komentáře Napsal
..

Ochrana osob a majetku před požárem je součástí povinností, které se týkají každého majitele budovy, ve které se skladují hořlaviny nebo se v ní pohybují lidé. Velmi oblíbené jsou sprinklery. Díky jejich vysoké účinnosti je dokonce vyžadují i pojišťovny.

Nebezpečí požáru prakticky do určité míry hrozí kdykoliv a kdekoliv. SHZ neboli stabilní hasicí přístroje hlásí požár již ve stádiu jeho rozvoje, a proto je vzniklé riziko pro osoby snížené na minimum.

SHZ pro hromadné garáže

Sprinklerová zařízení nemají být instalovány pouze v obchodních domech, kancelářských budovách a dalších stavbách, kde se shromažďují lidé nebo zde pracují. Tato povinnost se týká například i hromadné garáže. Pokud například garáž nesplňuje podmínky pro rychlý zásah hasičů, je nutné, aby byla vybavena stabilním hasicím zařízením a byla zde možnost jednoduchého zásobování vodou.

Zákon řeší také ochranu kulturních památek. Pokud jsou v dané budově umístěny movité kulturní památky, musí být povinně vybavena SHZ. Sprinklery je mnohdy vhodné instalovat i v budovách, kde nejsou přímo vyžadovány.

Možnosti sprinklerů

Sprinklery jsou k dispozici v mnoha variantách technického řešení. Záleží tedy na možnostech objektu a preferencích majitele budovy. Možné je zvolit ze zařízení s vlastní zásobní nádrží, s napojením na veřejný vodovod nebo zařízení závislé na dodávce vody. Všechna zařízení však reagují na vysokou tepelnou změnu vznikající při požáru, která aktivuje spuštění systému.

Sprinkplan s.r.o.

Potřebujete-li poradit nebo naprojektovat zařízení, které je pro vás nejvhodnější, můžete se obrátit například na společnost Sprinkplan s.r.o. Více informací naleznete na www.sprinkplan.cz

Bydlení

O autorovi

Informace o autorovi nejsou známy.
No Responses to “Stabilní hasicí zařízení pro velké budovy”

Leave a Reply