Kam vyrazit do Číny – místa, která musíte vidět

Čínská lidová republika známá spíše jenom pod označením Čína nabídne mnoho unikátů. Svou rozlohou přes 9,5 milionu kilometrů čtverečných je čtvrtým největším státem na světě. Počtem obyvatel, přesahujícím 1,3 miliardy je nejlidnatější zemí. Unikátní je též politická situace, jelikož od roku 1949 je u moci Komunistická strana Číny.

Dnes už je tato země ležící v oblasti jihovýchodní Asie celkem dobře dostupná turistům. A to jak z pohledu rozmanitosti nabídek CK, povolení k návštěvě, tak z pohledu cen letenek, které lze sehnat třeba i za cenu okolo devíti tisíc korun. Poté už stačí absolvovat let v délce zhruba 11 hodin a můžete vystupovat v destinaci, která vám jako turistům má co nabídnout. Jaká lákadla nevynechat?

Velká čínská zeď

Jenom málokdo by neznal tuto dominantní stavbu, která je dokonce viditelná z vesmíru. Její délka je více než 8 800 kilometrů a jde o naprosto unikátní stavbu, která byla budována po několik staletí. Jde o skutečně jedno z nejunikátnějších lidských výtvorů nejenom v Číně, ale i na celém světě.

Město Lešan

To by samo o sobě nebylo zase až tak výjimečné, pokud by se právě v něm nenacházela jedna z nejvýznamnějších soch sedícího Buddhy. Tato konkrétní vás rozhodně zaujme svou velikostí, jelikož má 71 metrů. Ani to ale není jediným unikátem tohoto skvostu. Zaujme rozhodně i to, že je socha vytesána do skalního masivu. Podle dochovaných informací trvala stavba jedno století.

Chrám Šaolin

Nejenom milovníci bojového umění by si neměli nechat ujít návštěvu tohoto významného chrámu. Nejenom, že je místem vzniku bojových umění, jako třeba kung-fu. Je unikátní i tím, že vznikl již v polovině pátého století, ale během následujících období byl několikrát téměř zcela zbourán, aby mohl být později znovu postavený do současné obdivuhodné podoby.

Hlavní město Peking

To by si neměl nechat ujít žádný cestovatel, který do Číny míří. Důvodem je rozhodně jeho rozmanitost, stejně jako široká škála nádherných památek. Těch, které za to stojí, je mnoho. My doporučujeme navštívit místa, jako je Chrám nebes, stejně jako Náměstí nebeského klidu, Letní palác a zcela přirozeně také Zakázané město. Jde o sídlo čínských panovníků, které uchvátí svou rozlohou, která přesahuje 700 000 čtverečných metrů. Jeho unikátem jsou hlavně obrovské palácové komplexy, unikátní výzdoba a jasná dominantnost.

Komplex Ta – cu

Hned dvěma unikáty se pyšní tato oblast, která je hojně vyhledávaným místem řady turistů. Proč? Prvním důvodem je plocha přesahující 1 400 kilometrů čtverečných, na které jsou k vidění desetitisíce soch, ale i plastik a kamenných reliéfů. Dále je tento komplex unikátní i svými skalními kresbami a rytinami, které připomínají především minulost této lokality, která začala naplno ožívat v období devátého století.

Terakotová armáda

Unikátní mauzoleum, které patří mezi největší a nejbohatší na celém světě. Jde o významnou hrobku s unikátní konstrukcí, která zabírá plochu přes 46 kilometrů čtverečných. V hrobce je pohřbeno zhruba 8 000 terakotových válečníků, které symbolizují sochy, vyrobené a vypálené z hlíny. Dále se v hrobce nachází také na 500 osob, které měli doprovázet samotného zemřelého císaře.

Žluté hory

Na své si v Číně přijdou také milovníci přírody. Konkrétně unikátních skalních masivů. Významným místem je pohoří Žluté hory, které je zapsané do Světového kulturního dědictví Unesco. Součástí pohoří je zcela přirozeně chráněné území s významným ochranným pásmem, které čítá přes 140 kilometrů čtverečných.

Kam se tedy vydat do Číny?

Náš přehled jasně ukazuje, že se při návštěvě Číny rozhodně nudit nebudete. Vědí to i cestovní kanceláře, které organizují řadu poznávacích zájezdů. Ty jsou možností, jak tuto dlouho nepoznanou zemi prozkoumat jednoduše a detailně. Výběr je v tomto směru skutečně velký.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 3 =