Vývoj investování do fondů a přístup Rusňákovy DRFG

Ve světě pozorujeme nárůst investování do fondů už od roku 2010. Česká republika zažila ekonomickou recesi o něco později. Po jejím odeznění lidé opět začali investovat, ale trh v okolních státech se již pohyboval na jiných příčkách. Situace v Česku se výrazně zlepšila teprve před dvěma lety, kdy se lidé přestali investování obávat.

Konzervativní přístup DRFG zajišťuje stabilitu

David Rusňák přistupoval při zakládání podílových fondů raději konzervativně. Ředitel investičních fondů Josef Eim sám potvrzuje, že je potřeba být v této době opatrný. Investiční trh je velice křehkou záležitostí a obezřetnost je na místě.

DRFG se soustředí na to, aby byla jejich cesta bez náhlejších rizik a výrazných propadů. Naopak se neshodují s alternativními způsoby investování jako je například bitcoin, jehož hodnota vzrostla za poslední rok až pětinásobně. Oblíbeným investičním produktem je také například víno, známky či automobiloví veteráni. Stále jsou ale tyto typy investic oblíbené v zahraničí a pro Čechy jsou zatím výjimkou.

Investiční skupina Davida Rusňáka vydělává obvykle 4-5 % ročně. Tato hodnota je stabilní a to právě díky obezřetnému konzervativnímu přístupu. DRFG záměrně neinvestuje do akcií nebo rizikových aktiv. Naopak je možné investovat do firemních dluhopisů nebo komerčních nemovitostí.

Jakým způsobem lidé investují?

Lidé čím dál tím častěji investují pasivně, tzn., nevkládají své prostředky do konkrétních akcií, ale do ekonomiky jako celku. Češi bývají spořivějšími, ale zároveň vydělávají více a mohou si tak dovolit více investovat. Klienti DRFG průměrně investují 350 tisíc korun. Polovina zhodnocuje finance jednorázově a třetina pravidelně. Počáteční vklad do fondů bývá 10 – 100 tisíc korun.

Češi se při investování obvykle rozhodují na základě citů. Ne vždy si důkladně prostudují danou problematiku a bohužel mnoho z nich na nedostatečnou informovanost doplatí. Většinou se nechají ohromit velkolepými nabídkami, které mají údajně několikanásobně zvýšit jejich vklad. Někdy pak o své finance přicházejí. Toto se netýká kolektivního investování, jako jsou například fondy DRFG, které podléhají přísným regulacím.

Společnost DRFG Davida Rusňáka se záměrně vyhýbá obchodování s akciemi a to právě díky opatrnějšímu přístupu k investování. DRFG tak dosahuje zhodnocení 2 – 3 % nad inflaci. Tento přístup oslovuje jak fyzické osoby, tak institucionální investory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − eleven =