4 důvody proč mít v kuchyni tolik moderní ostrůvek

Za posledních několik let se trendy v bydlení výrazně změnily. Z kuchyní se stávají prostorná místa, kde hospodyňky rády tráví většinu volného času, protože vaření v novodobé kuchyni je doslova relax. Výsadou moderních interiérů je kuchyňský ostrůvek, jehož provedení se odvíjí od konkrétního návrhu celé místnosti. V následujících řádcích vám dáme čtyři pádné důvody, proč ostrůvek v kuchyni mít.

Působí elegantně a nadčasově

Zejména mladá generace by vám řekla, že ostrůvek do kuchyně jednoznačně patří. Vyznačuje se jednoduchostí a praktičností. Samozřejmě zapadá do větších kuchyní, protože v menších místnostech by zavazel. Jestliže tedy prahnete po kuchyni, aby vypadala jako z magazínu, ostrůvek je její nenahraditelnou součástí.

Propojení kuchyně s obývacím pokojem

Kuchyňské ostrůvky nachází uplatnění především v prostorech, kde je kuchyně s obývacím pokojem dohromady. Účelem ostrůvku je pomyslně rozdělit jednotlivé zóny. Jsou kuchyňské ostrůvky, jež slouží pouze jako odkládací plocha, ale také varianty, na nichž je mimo jiné i varná deska, a tak při vaření budete neustále otočení čelem k obývacímu pokoji.

Kuchyňský ostrůvek částečně nahradí jídelní stůl

Ostrůvku sluší barové židle. Pokud je k němu dáte, můžete při vaření komunikovat s ostatními členy rodiny, zatímco budou oni snídat.

Úložné prostory navíc

Závěrem bychom měli zmínit, že kuchyňský ostrůvek přidá úložné prostory, pokud si zařídíte pult se šuplíky a škříňkami. Potom do skříněk můžete uložit dózy na potraviny, spotřebiče, mycí prostředky a podobně. Jelikož ostrůvek stojí v prostoru, můžete využít všechny čtyři strany.

Jestliže si na návrh kuchyně objednáte bytového architekta, nejspíše vám kuchyňský ostrůvek navrhne. Odborník si dokáže vyhrát s prostorem tak, aby bylo veškeré vybavení maximálně funkční.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + 9 =