4 tipy pro výběr vybavení do koupelny

Zařizujete koupelnu a přemýšlíte, jaké skříňky zvolit a jak to všechno uspořádat? Potom jistě oceníte tyto 4 praktické rady, které vám pomohou s výběrem jednotlivých kusů koupelnového nábytku i celkovým porovnáním všeho potřebného.

Využijte každý centimetr

Koupelny patří mezi malé místnosti, které však musí splňovat všechny funkční požadavky. Mají nabídnout místo pro pračku, umyvadlo a skříňky, kam si dáte čisticí prostředky a hygienické potřeby. Z toho důvodu je důležité využít každý centimetr. Koupelnová skříňka může být v rohu podobně jako pračka. Každá koupelna je jiná, a pokud plánujete větší rekonstrukci, zkuste si připravit plánek, kde uvidíte uspořádání jednotlivých věcí.

Vysoká rohová skříň

Protože v koupelně máme mnoho čisticích prostředků, šamponů, nejrůznějších hygienických potřeb a podobně, je vhodné pořídit si dostatečně prostornou skříň. Dobrou volbou může být koupelnová skříňka vysoká, kterou dáte například do rohu či na jiné volné místo. Vejde se do ní spoustu věcí, a navíc může být elegantním prvkem v koupelně.

Praktická skříňka pod umyvadlo

Druhou variantou, jak do koupelny dostat úložný prostor a zároveň ji celou nezastavět, je koupelnová skříňka pod umyvadlo. S její pomocí využijete místo pod umyvadlem, kam se stejně nic jiného nevejde. Nejčastěji jde o skříňku s poličkami, kam si dáte pár důležitých věcí. Další drobnosti zase uložíte do prostoru za zrcadlem, případně na poličku pod ním.

Vše v jednom stylu

Do koupelny patří i zrcadlo a drobné pomůcky, jako jsou dávkovač na mýdlo, držák toaletního papíru a podobně. Pro efektní vzhled je dobré sladit všechny tyto věci do jednoho stylu. Pokud máte například bílou skříňku pod umyvadlem, zkuste pořídit ve stejné barvě i další skříňku do rohu. Nezapomeňte také na to, jak to celé bude vypadat v kombinaci s koupelnovým obkladem a zvolenými barvami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − 11 =