Byli jsme v TEPfaktoru

V rámci firemní akce jsem se účastnil adrenalinové soutěže TepFaktor, kterou lze lehce přirovnat k Pevnosti Boyard, tedy takové převedené na české nuzné poměry. Nebojte se, toto není placený článek, ale spíše názorová recenze na hry a prostředí.

 Ne na podzim

TEPfaktor  najdete na Chotilsku u Příbrami v obrovském hangáru pod kterým se nachází veškeré zázemní. Přijeli jsme do areálu a po vstupu na recepci nás uvítala velká hala – pláž s pískem, stoly a zima. Chápu, že TEPfaktor je asi více navštěvován v letním období, avšak nikdo po mě nemůže chtít, abych se cítil jako na pláži, když se klepu zimou. Připomínalo mi to tedy spíše dovolenou u Severního moře v Polské lidové republice. Ale budiž. TEPfaktor nabízí i ubytování a to v dřevěných chatkách s prostorem pro 4 válendy. 2 dole a 2 zavěšeny. TEPfaktorChatky jsou umístěny v hangáru a i přes zdi místností byla v chatkách opravdu zima. Naštěstí se v každé chatce ukrýval přímotop, kterým si člověk mohl zatopit.

Nejvíce mi však vadilo, že v chatce kromě několika věšáků a u dvou spodních posteli mini stolečků nebyl žádný odkládací prostor, takže nebylo kde ani vybalit věci. Ještě k těm bungalovům. Bylo velmi vtipné poslouchat zvuky deštného pralesa a třást se zimou. Opicím z pralesa by se asi v takovém chladnu moc nelíbilo. Když vezmu v potaz cenu 460 Kč se snídaní, která stála za starou bačkoru za tento bungalov a cenu 500 Kč v pěkném penzionu v Krkonoších je to docela drahé. Druhý den při následném proslovu vedení firmy jsme seděli ve velké místnosti, kterou nám chtěli vytopit dieslovým agregátem. Naneštěstí špatně fungovalo odsávání, my byly jako bychom stáli na Nuseláku v době největší dopravní špičky. Zima byla opravdu dost velká a smrad z naftového motoru ještě větší

Pokud bych se tedy vydal znova na TEP faktor tak jedině v létě za teplých dnů, protože chladno tam nejen mě lezlo docela na nervy a znepříjemňovalo pobyt.

 

TEPfaktor – celkem zábavná hra, která má své mezery

Takže hra se inspirovala Pevností Boyard, kde v týmu soutěžila parta lidí a jedinec plnil docela fyzicky těžké a psychicky náročné úkoly. Zde budete hrát v týmu. Čeká na vás 21 místností v každé jiný úkol. Není to špatné, ale některé místnosti mají rozbité zámky od schránek s razítkem, takže k dosažení nemáte motivaci a některé místnosti byly z technických důvodů i zavřeny. Což sice chápu, protože údržba je nutná ale zamrzí to. Některé z úkolů se velmi snadno daly ošidit a ani to nepůsobí příliš radosti. My patřili do čestného týmu, kde jsme úkoly plnily poctivě, ale když jsme slyšeli, jak jde vše oblafnout mrzelo nás to. Nicméně to není chyba TEPfaktoru, že lidé obcházejí úkoly jak se dá, takže každý si může udělat hru podle sebe. Některé logické úkoly však byly velmi primitivní. Fyzické úkoly byly některé namáhavé, ale zvládnutelné jak pro kluky tak i holky, případně i děti.

 

Celkový dojem?

Upřímně nevím, zda bych měl chuť si znova zahrát TEPfaktor. Ne že bych se bránil takovým hrám, naopak jsem se velmi těšil a myslím, že i po skončení hry jsme vedli debaty o různých místnostech atd., ale celkově cena hry, místo, vybavení a ubytování je dost slabé včetně jídla, které nestálo za mnoho. Vlastní názor si však musíte udělat sami, až se z TEPfaktoru vrátíte. Pokud bych se tam znova vypravil, tak zřejmě jen na jedno dopoledne a večer zase hezky zpět.

 

 

1 thought on “Byli jsme v TEPfaktoru”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 − 1 =