Čím vším se plní dekorační polštáře?

Své místo si najdou v posteli, na gauči v obývacím pokoji i sedačce v kuchyni. Dekorační polštáře jsou přesně tím, co dodá vašemu interiéru šmrnc, styl a duši domova. Když si takový polštářek budete kupovat, nejspíš vyberete podle vzhledu. Nezapomeňte však ani na správnou náplň.

Taburetky, podhlavníky a polštářky se plní nejrůznějšími, nejen přírodními náplněmi. Znáte je?

Klasické peří ještě nevymizelo

Peřím plnily polštáře naše babičky a plní se jím dodnes. Sice nejsou vhodné pro alergiky, ale někteří lidé na ně stále nedají dopustit. Na peří se spí pohodlně, polštář navíc není až tak naducaný, což se líbí těm, kteří neradi spí na vysokém. Peří časem slehne.

Voňavé bylinky vás uspí

Dekorační polštářky se plní například meduňkou, mátou, mateřídouškou či levandulí. Levandule vám pomůže usnout, mateřídouška působí proti plynatosti, máta uklidňuje a meduňka taktéž uspává. Ovšem pozor, ne každému jsou bylinné polštářky příjemné. Někdo v opojení silného aroma nedokáže usnout. Do postele s nimi tedy opatrně.

Příjemné PES kuličky si zamilujete

PES kuličky, polyesterové kuličky, se používají nejen jako výplň polštářků, ale i sedacích pytlů, plyšáků apod. Jsou šíleně příjemné a spí se na nich krásně. Velmi dobře se totiž přizpůsobí tvaru vaší hlavy. Časem slehnou, ale není až takový problém je opětovně doplnit. Nejsou drahé.

Aby polštářek déle vydržel, pořiďte mu povlak

Některé dekorativní polštářky se prodávají jen bílé či jednobarevné, jiné jsou už vyšívané či zdobené. Každopádně se ale vyplatí pořídit na ně povlak, chcete-li, aby vydržely delší dobu. Povlak seženete i do stovky, a kdyby se vám náhodou přestal líbit, nebo jste chtěli sladit domácnost do jiného odstínu, prostě jej vyměníte. Kromě toho se dá snadno sundat a hodit do pračky, zatímco praní celého polštářku není až tak jednoduché. Podívejte se na povlaky ve stylu Provence, se zvířátky, jednobarevné, s fotografiemi měst a spoustu dalších do e-shopu s bytovým textilem Dante.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =