Co dělat, když se pokazí notebook

Většina z nás už to asi zažila. Potřebujete pracovat, otevřete notebook, stisknete tlačítko Power a nic se nestane. Ověříte, že jste tlačítko stiskli správně a zkusíte to znova. Nic. Přinesete si napájecí zdroj v domnění, že bude slabá baterie. Indikátor napájení se rozsvítí ale notebook ne a ne se rozjet. Obvykle podle zákonů schválnosti se tyhle situace stávají ve chvíli, kdy nutně potřebujete na svém notebooku dokončit rozdělanou práci, nebo odeslat šéfovi veledůležitý mail. Nic naplat, v takovém případě vám nezbývá nic jiného, než odeslat vadný notebook do servisu, kde diagnostikují a opraví jeho závadu.

 

Když je v záruce

Ideální situace pro vás, vezmete notebook a zajdete s ním do obchodu, kde jste jej koupili nebo do značkového autorizovaného servisu konkrétní značky vašeho notebooku. Když se pokazí notebookVýrobce má od přijetí reklamace 30 dnů na to, aby vám notebook vrátil opravený v pořádku. Příčin, proč nedojde k zapnutí může být hned několik. Může se jednat o vadný zdroj, kontakty v displeji, který nic nezobrazí a další problémy. Nicméně oprava notebooku v záruce je poměrně snadnou a lehce řešitelnou záležitostí.

 

Když notebook v záruce není

Znáte to, ten pech, kdy notebooku právě skončila záruka a druhý den jej již nezapnete? Je to na zbláznění. Můžete zkusit kontaktovat opět obchod, kde jste notebook koupili, ale tam z vás moc radost mít nebudou. Nezbude, než najít dobrý servis notebooků, kde vám notebook levně a rychle opraví, abyste na něm mohli zase pracovat.

 

Pevný disk - zde se uchovávají vaše dataNějak v tom disku divně chrčí.

Někdy se vám stane, že zapnete notebook nebo počítač, ale chová se divně. Je nějak pomalý, píše různé chyby, které nikdy nepsal a při každém pokusu o zápis na disk vám spadne systém. V takovém případě na nic nečekejte a počítač vypněte. Jestliže v počítači nemáte uloženy cenné data, můžete rovnou zajít do servisu nechat počítač opravit, ale s daty se rozlučte. Pokud vaše data v počítači jsou cenná, přijde na řadu záchrana dat. Tu přenechejte ale odborníkům, kteří se pokusí z vadných míst disku dostat vaše data a uložit vám je na nějaké médium.

 

Co když omylem smažete data

Blíží se nám jaro a s ním i velký jarní úklid. Mnoho lidí kromě umývání oken před Velikonocemi a uklízení půdy dělá pořádek také Odborních na obnovu dat. Tuto práci nechejte na profíky, dělají to v rukavičkáchve svém počítači. Procházíte složky a říkáte si, že tohle nechcete, toto je také zbytečná složka, o jiné zase ani nevíte co vlastně obsahuje. Po úklidu vysypete Koš na ploše a v tu chvíli jako by vás osvítil někdo svatý vás polije horko. Právě jste smazali důležitá data, která budete potřebovat, ať již šlo o pracovní záležitosti, nebo to byly velmi cenné fotky z drahé dovolené, kam se znovu asi jen tak nepodíváte.

V takovém případě  přijde vhod obnova smazaných dat. Doporučuji obrátit se na odborníky a především: Opět vypnout počítač, nemazat ani nezapisovat další soubory. Tím zvyšujete riziko, že se obnova nepodaří třeba ze 100%. Jakmile si po vymazání dat uvědomíme chybu okamžitě počítač vypněte a obraťte se na specialisty. Je téměř jisté, že data z vašeho počítače obnoví zpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − 3 =