Dřevěné pelety představují levný zdroj tepla

V současné době je velice skloňovaným tématem vytápění, neboť rtuť teploměru klesá na bod mrazu a vnitřní prostory budov jsou ochlazené. Elektřina a plyn spadají mezi nákladné formy vytápění, přičemž levnější alternativou jsou dřevěné pelety. Ve své podstatě se jedná o malé slisované válečky, jejichž průměr se pohybuje od 6 do 25 milimetrů.

peletyK výrobě dřevěných pelet se používají dřevěné piliny a štěpky, čímž se pelety řadí do skupiny biopaliv. Nespornou výhodou je, že nemusíte chodit neustále přikládat. Pelety stačí nasypat do zásobníku a moderní kotel si bude potřebné množství sám odebírat. Vyznačují se ekologičností, nízkou pořizovací cenou a vysokou výhřevností. Těmito vlastnostmi se dřevěné pelety dostávají na přední pozice ještě před uhlí a tradiční dřevo. Popelnatost je minimální, a proto nebudete mít neustálé starosti s vynášením popela z kotle.

Na tuzemském trhu působí významná společnost OPTIMTOP, která má na poli s palivem přední postavení. Její produktové portfolio zahrnuje dřevěné pelety v pytlích o různých hmotností.

Jak se dřevěné pelety balí?

Pokud jste se rozhodli investovat do kotle na dřevěné pelety, rozhodně neprohloupíte. Pelety se pyšní mnoha výhodami a přednostmi. Balí se do pytlů po určitých kilogramech. A tento způsob balení vás nadchne, protože můžete pelety ponechat i pro následující topnou sezónu. Neztratí na kvalitě a nedojde k jejich poškození.

Dřevěné pelety nachází uplatnění v domácím prostředí a také v průmyslu. Na své si přijde skutečně každý. Jestliže si nevíte rady s výběrem, můžete se obrátit na specialisty firmy OPTIMTOP, kteří vám poskytnou všechny potřebné informace. Společnost zajišťuje dopravu objednaného zboží po celé České republice. Začněte konečně topit efektivně a levně. Jsou to vaše peníze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 4 =