Egypt Sharm El Sheikh – část 1

Tento článek popisuje pobyt v lokalitě Sharm el Sheikhu, kde jsem byl přibližně před dvěma lety. Letěli jsme s cestovní kanceláří Firo, která je na českém trhu již několik let stabilní cestovní kanceláří a tak jsme neměli problém s touto cestovkou vycestovat až na africký kontinent do Egypta

V první části tohoto vícedílného seriálu se podíváme na lokalitu, hotel, ubytování a moře. V dalších částech zjistítě něco o výletech, nakupování a místní měně.

Výběr lokality

Co asi nemine nikoho, kdo chce s cestovkou vyrazit na pobytový zájezd je výběr lokality budoucího pobytu. Letoviska si vybíráme zpravidla podle toho, zda toužíme po rušném životě nebo spíše klidnější lokalitě. Také přístup k moři hraje svou roli a vybavenost letoviska.

DSC_0252V případě Egypta jsou nejvyhledávanější letoviska Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh a Taba. Jestliže to chcete mít blízko do Kahiry a také blízko k pyramidám doporučuji volit Hurhardu. Pokud však toužíte zcela po nepřítomnosti Čechů mohu z vlastní zkušenosti doporučit Sharm El Sheikh nebo Tabu, kde jsem nebyl ale dle očitých svědků moc krásná lokalita. Zmíněná dvě letoviska jsou super i pro potápění a šnorchlování, neboť v blízkosti se nachází národní park Ras Mohamad, který nabízí nádhernou podmořskou podívanou.

Sharm el Sheikh

Původně z rybářské oblasti se stalo jedno z nejmodernějších středisek v Egyptě. A stále roste. Nové hotely zde rostou jako houby po dešti. Toto středisko je vyhledávané především milovníky podmořského života. V srdci letoviska Neama Bay se nachází restaurace, bary, obchody a noční život. Byli jsme však od středu vzdáleni asi 3 kilometry a obchody měli naproti hotelu, takže do centra nebylo nutné jezdit.

Z letiště kousek

Letiště je přibližně 30 minut jízdy autobusem, takže se netrmácíte ještě hodinu nebo i déle autobusem. Ty jsou samozřejmě klimatizované.

Hotel Nubian village

S pobytem jsme byli velice spokojeni. Nubian Village patří mezi komplex hotelů vzdáleného přibližně 3 kilometry od centra. Je tedy zajištěn večerní klid a pohoda. Hotel DSC_0563nabízí běžné pokoje s klasickým vybavením a klimatizací, kterou jsme měli nastavenou na hodnotu 33 stupňů. Jakmile jsme ji dali méně bylo nám zima  Pokoj byl vybaven i prostorným balkonem. V komplexu tohoto hotelu se nachází i mnoho bungalovů, které jsou umístěny v nádherné zahradě plné palem a kaktusových hájů. Tato zahrada je nádherná i po setmění, neboť jsou všechna květinová „hnízda“ nasvícena.

Součástí hotelového komplexu je i velký bazén, kde se cvičí pravidelně vodní gymnastika a hraje vodní polo. U obou aktivit můžete být přítomni také. Samozřejmě že tyto aktivity probíhají jen v části bazénu a zbytek je volný k vašemu užití. U bazén je každý den pečováno a plavalo se tam opravdu nádherně, avšak přeci jen raději dá člověk přednost Rudému moři, když už je v tom Egyptě.

DSC_0087 DSC_0090

DSC_0092 DSC_0111

Stravování

Měli jsme formou All inclusive a jinou bych příliš nedoporučoval. Ráno byly připraveny švédské stoly, v poledne teplý oběd a večer teplá večeře. Jídelna byla dost velká, abychom nikdy nemuseli hledat prostřený stůl nebo čekat až se uvolní místo. Kvalita jídla byla výborná a sortiment dostatečný. I když po 7 dnech se zdál již poněkud okoukaný.

V rámci All inclusive dostanete zdarma pití alko – víno nebo nealko džus – resp. instantní džus. Musíte si pro něj však dojít nebo mít u sebe dost dolarů na to, abyste si mohli zaplatit obsluhu, která se pravidelně věnuje spíše rusky hovořícím turistům. V rámci All inclusive také máte zdarma zmrzlinu u bazénového baru a nápoje. Večer si můžete dát na „účet podniku“ dva místní nápoje, které máte zdarma. Jakmile byste ale chtěli například Mojito nebo Piňa coladu budete muset pro peněženku.

Pláž a čistota moře

Každého, kdo jede k moři zajímá především přístup k pláži, kvalita vody a další věci spojené o palováním a sluněním. V tomto směru je Egypt jedinečný. Nádherné pláže s DSC_0733jemným pískem, slunečníky v rámci All inclusive zdarma včetně lehátek. Poukaz vyměníte u moře za osušky a následně při odevzdání získáte poukaz zpět. Máte tak zajištěn denní přísun nových ručníků. Slunečníky i lehátka jsou v dobrém stavu. Od hotelu k moři přibližně 5 minut krásnou procházkou.

Samotné Rudé moře je nádherné, čisté a teplé. Přístup do něj je po molu, kterých je hned několik. Mola jsou zde proto, abyste přímým vstupem na dno neponičili korálové útesy. Můžete ale na okraj moře i bez mola. V době přílivu je zde vody po pas a když se na chvíli zastavíte budete obdarování pohledem na mnoho druhů ryb a malých rybek, které kolem vás budou kroužit. Můžete i šnorchlovat ale pozor na kolena. V těchto místech jsou již korálové útesy mrtvé a místo nich zbyly jen zkamenělé pahorky. Snadno si tak můžete odřít kůži na noze seno se praštit.

DSC_0738Ne vždy se vám však povede zaplavat si resp. zašnorchoval v části moře za molem. Často je totiž vyvěšena černá vlajka, která koupání zakazuje. Není to z důvodu výskytu žraloků ale kvůli spodním proudům, které by vás mohli vtáhnout pod vodu. Já se třeba ani jednou za celý pobyt nedostal za molo. Jen jsem na konci mola sledoval život pod mořem, kde jsem viděl dost velké ryby, které zřejmě nejsou životu nebezpečné.

DSC_0772

 

Pokračujte druhou části našeho článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × three =