Financujeme bydlení

Již v minulosti jsme psali o tom, co vše je potřeba pro zařízení hypotéky. Řeč  byla o všech náležitostech, které je potřeba učinit k tomu, když si chcete nebo spíše musíte vzít hypotéku na byt nebo na dům.  V dnešním článku si povíme něco o  možných způsobech financování nemovitosti.

Bydlet chce každý. Dříve se o bydlení pro mladé staral stát případně zaměstnavatel, který nabízel družstevní byty. Dnes je bydlení na každém z nás. Mladí lidé řeší bydlení Dům na hypotékuz počátku podnájmem, což je však dlouhodobě neefektivní, protože platíte cizímu člověku podobné peníze, který byste mohli platit bance za hypotéku s jedním velkým rozdílem. Byt , který na hypotéku platíte bude jednou váš, nikdo vás z něj nevystěhuje, nikdo vám nezvýší nájem. U podnájmů se budete asi muset jednou za několik let stěhovat a byt nebo dům nikdy nebude váš.

 

Hypotéka na dům

Ne všichni chtějí bydlet v paneláku. Někteří a patřím také mezi ně dávají přednost soukromí, pozemku, kde si můžou pěstovat květiny, rajčata a růže a zůstane jim místo i na nějaké to letní grilování a bazén. Takový dům je snad českým snem. Mnoho lidí však neví, že lze takový dům včetně zahrady v relativně dobrém stavu pořídit za stejnou cenu jako 3+1 v Praze. A pokud zrovna nemáte dost hotovosti pomůže vám hypotéka na dům.

 

Různé typy úvěrů

Ne vždy musíte koupi  bytu nebo domu řešit jen hypotékou. Jde o to, že banka si do zástavy vezme byt, které jste si na hypotéku vzali a kdybyste náhodou neměli na splátky velmi rychle vás vystěhuje. Byt je váš až po úplném splacení.  Takže jaké možné jsou způsoby financování bydlení? Nejlepší je, pokud můžete úvěr řešit půjčkou v rodině. I Bydlete ve vlastním - hypotéky na bytkdyž jde o rodinu je dobré mít smlouvu, čistě pro pořádek. Spotřebitelské půjčky jsou výbornou alternativou k hypotéce, protože jsou na kratší dobu než hypotéky a neručíte nemovitostí. Zpravidla se poskytují až do částky 600 tisíc korun.  Pak jsou zde klasické hypotéky o kterých jsme již psali v našem předchozím článku.

 

Když chcete koupit byt

Když jste se rozhodli ke koupi bytu, měli byste vědět několik základních věcí. Například víte k čemu slouží smlouva o smlouvě budoucí? Víte jak poznáte špatný sádrokarton v bytě, který jste si vyhlídli? Víte že pomocí úvěru se stavebního spoření získáte až 900 tisíc? Hypotéka na byt se pro vás tak může stát hračkou.  Před samotnou koupí bytu je dobré si ověřit, že na nemovitost není žádné zástavní právo a že byt  můžete bez komplikací koupit. Také je lepší koupit byt v domě, který má již po rekonstrukci. Budete tak mít minimálně nový výtah, plastový okna, zateplení a novou fasádu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 1 =