Sierra Tramuntana, Mallorca

Ibiza nebo Mallorca?

Jaro je v plném proudu a již nyní je nejvyšší čas zaplatit zálohu na letní dovolenou. Můžete ji trávit kdekoliv, ale my pro vás tentokrát máme typy na dva španělské ostrovy, kde strávíte překrásnou dovolenou s příjemnou večerní zábavou. Ostrovy Ibiza a Malorka jsou výborně dostupné leteckými spoji, na obou ostrovech se mluví španělsky a používá se EURo jako měna. Oba ostrovy také nabízejí nádherné pláže a bohatý večerní život, když sis jej budete přát nebo klidný večerní odpočinek u hotelu. Na oba ostrovy se nyní krátce podíváme

 

Ibiza – Bílý ostrov lásky

Ano i tak je nazývána Ibiza pro svou pohostinnost a přátelskou náklonnost místních obyvatel vůči turistům. Pokud milujete moře, sluníčko, palmy pinie budete se cítit jako Ibiza moře a plážryba ve vodě. Úžasná Ibiza vám nabízí kromě blankytně modrého moře také skvělou noční zábavu ve formě vyhlášených nočních diskoték a klubů, kterých je zde nespočet. Vzpomínám si na píseň z 90 let, kde se zpívalo „We going to Ibiza“ No oprávněně. Ibizu si oblíbilo opravdu velké množství turistů. Při pobytu na tomto ostrově můžete navštívit hlavní město Eivissa, které je metropolí celého ostrova, rájem nakupování, kaváren, restaurací a již zmíněných diskoték.

Mezi nejznámější tamní letoviska patří především letovisko Playa d’en Bossa, které je vzdáleno pouhých 15 minut od letiště a do hlavního města, které je vzdáleno několik kilometrů jezdí pravidelná autobusová linka. Celé toto letorostko má své pláže a okouzlí vás svým nádherným prostředím. Dalším známým letoviskem je San Antonio, které leží na západním pobřeží v jednom z původních závalků. Od hlavního města je vzdáleno cca 15 kilometrů.

 

 Mallorca – ráj pod sluncem

Další tip finančně výhodné dovolené je Mallorca, další španělský ostrov, kde slunce svítí více jak 300 dní v roce. Co bychom za to dali u nás J Mallorca nabízí palmovité Sierra Tramuntana, Mallorcapláže, které se pozvolna svažují do vody, avšak jako kontrast působí strmá skaliska, která se tyčí nad mořem, které omýlá tyto strmé sklály. Mezi tím se najde řada menších klidnějších zátok, které poskytují dostatek soukromý pro odpočinek i opalování. Na Mallorcu ale nepojede jen na opalování. Když už tam budete, určitě navštívíte aquapark nebo si půjčíte vodní skútr a vyzkoušíte adrenalin.

Na Mallorcu zavítají ale také milovníci golfu, tenisu nebo silniční a horské cyklistiky. Můžete vyrazit na výlet do hlavního města Palma, kde můžete navštívit místní katedrálu i vesničku v horách. Mezi nejznámější letoviska patří Paguera, která je vzdálena cca 25km od hlavního města a nabízí 3 nádherné pláže s pozvolným vstupem do vody a po večerech radost z nakupování suvenýrů. Dalším známým letoviskem je Santa Ponsa, které kromě svých překrásných pláží nabízí také nádherný výhled pohoří na Sierra de Tramuntana a také velký aquapark.

 

Ať už se vydáte na Ibizu nebo Mallorcu určitě se vrátíte zpět plní nádherných zážitků. Pokud jste již navštívili nějakou zajímavou destinaci podělte se s námi a ostatními čtenáři v komentářích pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − 5 =