Jak převážet kola autem? Pomohou nosiče na tažné zařízení

V případě, že se během sezony chystáte vyrazit spolu s rodinou někam na kola, čeká vás vyřešení problému, jak to udělat s jejich přepravou. Existuje řada možností, nejpohodlnějším způsobem je ale využití nosiče na auto.

Podle čeho vybírat nosič na tažné zařízení?

Jakmile máte vlastní automobil, může být převoz kol a potřebných doplňků snadnou záležitostí. Ve specializovaných obchodech se dnes už běžně dají pořídit nosiče kol na tažné zařízení, které stačí dle návodu upevnit a máte vystaráno. Nemusíte pak řešit přepravu kol hromadnou dopravou apod.

Při výběru nosiče kol na tažné zařízení je nutné hledět na několik detailů. V první řadě si ujasněte, jaká kapacita zařízení pro vás bude dostačující. Nejlevnější modely pojmou obvykle pouze jedno kolo, objemnější varianty pak dokážou uvézt klidně až 4 kola, což je ideální v okamžiku, kdy rádi vyrážíte na výlety na kolech spolu s celou rodinou.

Nosiče Thule

Dále je praktické si všímat způsobu uchycení kol. Platí, že čím snadněji lze kola upevnit, tím méně práce vás čeká. Praktické jsou v tomto směru nosiče kol od výrobce Thule, známé firmy, jež se specializuje na auto doplňky pro cyklisty. U nosičů kol od zmíněné značky máte jistotu, že uchycení bude precizní, nehrozí pak spadnutí a rozbití kol za jízdy. Upínací šrouby jsou zároveň vyřešené tak, abyste se při manipulaci nemuseli nijak namáhat.

Střešní box – praktický doplněk pro auto

Nejen střešní nosiče na tažné zařízení jsou vhodným a nutným zařízením, vyrážíte-li s koly či za jiným sportem do přírody. Často s sebou musíte mít tolik věcí, že se nedají vměstnat do kufru. Aby nezabíraly místo na sedačkách, je dobré si pořídit střešní box, kam uložíte i poměrně rozměrné věci. V zimě se ve střešních boxech například dají převážet snowboardy a lyže, v létě pak náhradní kola atd. Střešní box najde uplatnění i v mnoha dalších případech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 16 =