Kam na dovolenou v roce 2013

Asi před měsícem jsem tu na stránkách psal o letošní letní dovolené, resp. o tipech které destinace jsou pro nás atraktivní. Na tom se asi těžko něco změní a nadále zůstaneme věrni osvědčeným místům. Zapravdu mi dává i Magazín Extradovolená.com, který informuje právě nejvíce o nejoblíbenějších prázdninových destinací Čechů. A nejenom to, na stránkách magazínu se dozvíte mnoho zajímavostí a rad, jak si dovolenou ve vybrané lokalitě užít. Osobně mě nejvíce upoutaly články o Řecku, ale to je ovlivněno tím, že Řecko je zkrátka mou srdeční záležitostí. Tenhle středozemský stát jsem navštívil již několikrát a vždy se tam budu rád vracet. 

Dovolená u moře…

Letní dovolená u moře se stává každoročním lákadlem českých rodin. Už jen ze zdravotních důvodů je dovolená v přímořském podnebí přínosem pro každého člena rodiny. A to nepočítám odstřihnutí se od každodenních starostí, které na vás doma čekají a Řeckoubírají vám tolik potřebné energie. Někteří lidé tvrdí, že je příjemně strávená dovolená nabije na půl roku dopředu. Nevím zda je toto tvrzení pravdivé, u každého člověka je to nejspíš individuální, ale na druhou stranu je pravda, že ještě nejmíň měsíc po návratu vstřebáváme vzpomínky z rozpálených pláží.

Pokud ale nejste vyloženě plážový typ, můžete svou dovolenou strávit třeba na horách a pořádat tam každodenní výšlapy po okolních kopcích. Strávíte tak dovolenou aktivně, vyčistíte si hlavu po svém způsobu a uděláte něco i pro svou fyzickou kondici. Nabídku aktivní dovolené jistě v katalogu cestovní kanceláře nepřehlédnete.

…a v naprostém luxusu

Osobně jsem ještě nezkusil využít program all inclusive. Je to dáno nejspíš tím, že upřednostňuji ubytování v méně rušných lokalitách a především v apartmánech. K velkým hotelům moc nevzhlížím, ikdyž proč to nezkusit. Navštívit alespoň jednou  Řecko all inclusive Potápěnímě jistě dovolenou nezkazí, naopak získám porovnání s pobyty s polopenzí, či úplně bez stravy. A aspoň jednou  zažiji to, jaké to je dovolenkovat si bez nutnosti starostí ohledně stravy.

Pokud je však pro vás letní dovolená ještě daleko, můžete již nyní využít nabídky dovolené last minute do Egypta, samozřejmě s přídavkem all inclusive. Stejně jako v evropských destinacích můžete i svůj pobyt v Egyptě proložit několika fakultativními výlety. Nejznámějším lákadlem jsou pyramidy v Gíze, hlavní město Káhira, nebo chrámy v Luxoru. Můžete využít i několikadenního výletu stráveného plavbou po Nilu. Pro milovníky potápění je Egypt hotovým rájem a mnoho lidí se do něj vrací právě z toho důvodu.

Ať už se pro letošní letní dovolenou rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte si ji pořádně užít. Nepodceňujte ani své požadavky a kritéria, kterých byste se měli při výběru držet. Předejdete tak případnému zklamání z nenaplněného očekávání.

1 thought on “Kam na dovolenou v roce 2013”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × one =