Kvalitně vedené účetnictví vám ušetří spoustu peněz

Živnostníci i malé a střední firmy, které nezaměstnávají celou účtárnu, obvykle shání někoho, kdo se jim o vedení účetnictví nebo daňovou evidenci postará – a je důležité vybírat dobře. Účetní společnosti svěřujete do rukou přístup ke kompletnímu stavu vaší společnosti, a pokud nejde o skutečné profesionály, mohou napáchat i nemalé škody.

Profesionál vás uchrání před pokutou

Od společnosti, která vaše účetnictví vede, obvykle očekáváte běžnou agendu: zapsání a zaúčtování dokladů, obstarání výstupů pro úřady, monitoring finančního stavu firmy. Dobří účetní ale hledí o dva kroky napřed. Kontrolují, že vaše doklady jsou skutečně v naprostém pořádku a informují vás o případných legislativních změnách, což vám poskytne jistotu při případných kontrolách jak z finančního úřadu, tak ze zdravotních pojišťoven či z České správy sociálního zabezpečení (v případě, že máte zaměstnance).

Se mzdovou agendou si laik neporadí

Účetnictví je o papírování, a proto není divu, že je příjemné si ho ušetřit převedením odpovědnosti na spolehlivého profesionála. Pokud ovšem běžná daňová evidence nebo podvojné účetnictví je něčím, co byste s přivřením obou očí nějak zvládli (lepší je to nezkoušet), pak problém nastává tehdy, když zaměstnáte prvního člověka. Věcí, na které můžete, ale nesmíte zapomenout, je skutečně mnoho: pracovní smlouvou to jen začíná, výplatní páskou pokračuje a všemožnými odvody končí. A pokud navíc někoho zaměstnáváte na dohodu o provedení práce, můžete si být jisti, že komplikací bude nespočet.

Společnost Profitas.cz vám zařídí nejen běžné vedení účetnictví a daňovou evidenci, ať už jste plátce nebo neplátce DPH, ale postará se i o mzdové poradenství a personální agendu. Obrátit se na profesionály je vždy dobrou volbou: v závěru ušetříte oproti vedení účetnictví na koleni jenom na pokutách a úrocích z prodlení…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =