Kvalitní vybavení pro letní cestování

Nevím, asi jsem postižen cestováním či výlety do přírody. Vždycky jsem byl nadšený buď z celodenního, nebo vícedenního pobytu na horách nebo kdekoliv jinde, kde mě to umožnilo zapomenout na každodenní starosti, jako je chození do práce a plnění domácích prací. Ze školy jsem už nějaký ten pátek pryč a tak se místo prázdnin těšívám na dovolenou, obzvlášť pokud je to dovolená strávená mimo domov. Už jako náctiletí jsme jezdívali po okolí našeho bydliště po různých výletech a jakmile jsme dosáhli plnoletosti, vydali jsme se i dál od domova a strávili třeba týden v kempu někde u vody. Jelikož jsme nebyli (a doteď nejsme) vybíraví co se týká ubytování, nepohrdli jsme dovolenou strávenou pod stanem.

Mám malý stan

Našim nejčastějším cílem byly Novomlýnské nádrže resp. kemp v Pasohlávkách. Ten měli již z dřívějška otestovaný moji kamarádi, kteří se tam vydali ze Zlína na kole. Cesta jim trvala skoro 15 hodin, což je nejspíš do dneška nepřekonaný rekord. Cestou je potkalyStan novy nejméně dvě průtrže mračen, takže jejich spací pytle a stany byly totálně promočené. Tentokráte jsme však volili jistější způsob dopravy a to vlak. Kola jsme naložili do vagónu tomu určeném a šli se posadit do kupodivu pohodlného kupé.

Jelikož ten den nám počasí přálo, svítilo sluníčko a bylo téměř bezvětří, tak jsme se rozhodli, že z Břeclavi budem pokračovat po vlastní ose, lépe řečeno na kole. V tu chvíli se projevila výhoda malých stanů, protože představa že s sebou vezete nějaké rodinné stany byla v daný okamžik nepředstavitelná. Na druhou stranu výhodu rodinných stanů jsme poznali přímo v kempu. Pěkně velké, prostorné, se dvěma ložnicemi a předsíňkou. Zato my s klasickýma “áčkama” jsme to moc nevyhráli, ale pořád lepší než spát pod širákem.

Hlavně nepodcenit vybavení

AltánekTohle byl náš první pořádný výlet pod stany, který jsme absolvovali s obstarožním vybavením, které používali snad ještě naši otcové. Týden u vody jsme s ním sice přežili, ale uvědomili si i jeho nedostatky. Tehdejší stany a spacáky byly víc než objemné a po letech užívání už pozbývaly své účinnosti. Do stanů zatékalo, za chladného rána byla ve spacích pytlech zima a místa uvnitř stanů taky nebylo nazbyt, zvlášť když jsme si do nich nastěhovali i bágly s věcmi. Po téhle zkušenosti jsme si na další pobyt v přírodě pořídili zbrusu nové stany a spacáky. Věřte, rozdíl byl snad více než stoprocentní. Další rok jsme opět vyrazili na stejné místo s fungl novým vybavením a mysleli si, jak ostatním kempovníkům vytřeme zrak. Fungovalo to jeden jediný den, než se vedle nás usídlila rodinka se čtyřmi rodinnými stany a dvěma zahradními altány. A párty mohla začít.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − one =