Kytice, nebo let volným pádem?

Rádi byste své blízké překvapili opravdu originálním dárkem? Zapomeňte na bonboniéry a usedlé kytice. Teď letí lety balónem a tandemové seskoky! Tedy dárky nadmíru adrenalinové.

Zatímco tandemový seskok a seskok padákem vyžaduje jistou kondici a dobrodružnou povahu, takový let balónem může potěšit i vaši babičku. A věřte, že bude nadšená. Ono podívat se na svět z ptačí perspektivy bývá zážitkem na celý život.

Let balónem

Let balónem jsem sice zažila jednou v životě, ale i tak na něj do smrti nezapomenu. Bylo to v Peru nad slavnou náhorní plošinou v Nazce. Nádhera. Nemusíte hned do Peru, protože i česká krajina může být úchvatná, obzvláště z výšky. Živě si dokážu představit takovou žádost o ruku v oblacích. Nebylo by to romantické? Vyhlídkové lety je možné absolvovat po téměř celé České republice. Úchvatné bývají lety nad Prahou, ale i nad Českými Budějovicemi, Karlovými Vary, Brnem, Ostravou a řadou dalších měst.

Tandemové seskoky

Pokud je váš obdarovaný dobrodružnější povahy, můžete mu darovat tandemový seskok. Na ten byste ale měli být už více připraveni. Tandemové seskoky i s přípravou trvají zhruba hodinu. Na letišti se vás ujme tzv. tandem pilot, se kterým seskok vykonáte. Vyplníte registrační formulář a projedete základní instruktáží. Seznámíte se s vybavením, ale i se základními úkony, které vás budou během seskoku čekat. Poté nastoupíte do letadla a budete stoupat do výšky tří kilometrů. Během cesty si vás tandem pilot připne ke svému postroji a následně spolu skočíte. Je to jednoduché, že?

Seskoky padákem

Pokud budete chtít seskoky padákem bez tandem pilota, budete musíte projít základním parašutistickým výcvikem. Po něm se ale vznášet mezi nebem a zemí můžete sami. Třeba se vám to ale tak zalíbí, že se z vás stane profesionální parašutista.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × four =