Letní tipy na dovolenou

Léto se kvapem blíží a pokud ještě nemáte vybranou žádnou letní dovolenou, tak je na to právě nejvyšší čas. Každý z nás má určitě nějakou představu nebo sen, jak a kde by chtěl dovolenou strávit. Někdo jezdí na stejná osvědčená místa, jiný zas dává přednost poznáváním míst nových. Někdo nejraději celou dovolenou proleží u moře, druhý raději procestuje celý stát. Proč ne, sto lidí – sto chutí. A jak jste na tom vy? Já osobně bych dvoutýdenní dovolenou rozdělil na dvě části, první týden strávil poznáváním dané země, ten druhý bych proležel u moře. Tento rok to nevypadá ani na jednu možnost, aspoň si tak svůj sen budu snít dál.

Zájezdy za poznáním

Není obtížné najít cestovku, která nabízí parádní poznávací zájezdy. Podle libosti můžete zvolit kratší poznávací zájezd nějakého z evropských měst, nebo naopak delší zájezd, se kterým projezdíte většinu významných památek dané země. Ikdyž v případě paris-106846_640významných evropských metropolí vám na jejich pořádné poznání 3 dny stačit nebudou, pokud nechcete památky projít v rychlosti. Píši z vlastní zkušenosti, byl jsem na tři dny v Paříži a zajisté by další dny neuškodily.

Ale pokud nepotřebujete mít jasno půl roku dopředu a upřednostňujete spíše last minut dovolenou, není problém. Mnoho lidí si vybírá dovolenou z různých důvodů až na poslední chvíli. Ať už z důvodu finančních, nebo časových. Ne každý má tu možnost naplánovat si dovolenou půl roku dopředu a tak nezbývá, než si vyhledat vhodný zájezd prakticky ze dne na den.

Turecko – hit posledních let

uchisar-73694_640Když se podíváme na žebříčky nejnavštěvovanějších destinací posledních let zjistíme, že  stále více lidí si oblíbilo pobyty v Turecku. Dovolená v Turecku může patřit k těm exotičtějším, které můžeme na evropském kontinentu  prožít, ale tím hlavním důvodem vzrůstající obliby je zajisté neokoukanost a neustále se zvyšující komfort ubytování a služeb. A pokud se rozhodnete trávit dovolenou právě v Turecku, nezapomeňte na tučné kapesné, které vám přijde vhod na vyhlášených tureckých trzích. Nepřivézt si z Turecka žádný suvenýr by byl hřích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 4 =