Levné ubytování v Praze? Žádný problém

V minulém článku jsme si říkali o trablech kempování. Ne vždy se však naskytne možnost vyměnit pohodlí hotelu či penzionu za prostý stan, takže nám nezbývá než se poohlédnout po nabídce ubytování právě v hotelích, nebo penzionech. Dnes uzavřeme náš cestovatelský seriál návštěvou města. Ano tušíte správně, tím městem je Praha. Když se řekne Praha, tak se nám okamžitě vybaví Pražský hrad, Václavské náměstí, či Staromák. Tedy lokality, které nepatří právě k těm nejlevnějším. V souvislosti s tímto faktem se nám do hlavy vtěsná myšlenka, že i ubytování nebude patřit k nejlevnějším položkám našeho výletu do hlavního města. 

Ubytovat se levně lze

Je to častá mýlka nás přespolních. Zkrátka máme v hlavě z nějakého důvodu zafixované, že je v Praze draze. Ano, na turisticky atraktivních místech ceny dosahují několikanásobku cen průměrných, ale to je snad stejné ve všech světových metropolích. Když postelnebudeme hledat ubytování přímo ve středu Prahy, tak se můžeme dobrat i k cenám pro běžného turistu přijatelným. Stačí si do vyhledávače zadat levné ubytování Praha a vybrat to nejpříhodnější.

Ovšem ne každý se v Praze ocitne jako turista, spousta lidí je do Prahy vyslána pracovně. Příkladem můžou být stavební dělníci, kteří hledají co nejlevnější ubytování. Jedná se jim především jen o přenocování, protože stejně celý den stráví na stavbě. Pokud patříte do této kategorie, zajisté nebudete vyhledávat ubytování v penzionech či hotelích, ale bohatě vám vystačí i nějaká levnější forma, například hostel. Hostel v Praze zajisté naleznete a pokud vám nevadí oproti penzionu menší komfort, je tahle možnost přímo pro vás.

Hlavně za památkami

PrahaAle hlavním cílem návštěv Prahy zůstávají památky, to je neoddiskutovatelné. Ročně Prahu navštíví přes 5 miliónů turistů. Ti zahraniční dávají přednost hotelům, tuzemští se spíše poohlížejí po klidných rodinných penzionech. Důvody jsou jasné, psal jsem o nich výše. Většina lidí si pod pojmem penzion Praha představí ubytování v klidné lokalitě a za rozumnou cenu. Většinou se takové penziony nacházejí dále od centra města, ale dostupnost metra tuhle zdánlivou nevýhodu maže. Takže pokud jste v Praze už dlouho nebyli, můžete si výlet naplánovat na letošní rok. Procházky historickým centrem se nikdy neomrzí a vždy se najde něco nového na objevování.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × two =