LG E960 Nexus 4 již brzy na českém trhu

Jak asi mnoho uživatelů mobilních telefonů se systémem Android dobře ví, tak pod značkou Nexus vydává telefony samotný Google. Protože je Google softwarovou společností nechává si hardware vyrábět u různých výrobců. V minulosti a první Nexus vyrobil korejský Samsung. Současný Nexus 4 vyrábí HTC a LG. A právě telefon Nexus 4 od LG se chystá na český trh. My si novinku krátce představíme.

 

Výkon na prvním místě

Novinka LG E960 Nexus 4 je vybavena procesorem od Qualcomm APQ8064 Snapdragon s grafickým jádrem Adreno 320. Frekvence procesoru činí 1,5GHz a celý systém LG E960 Nexus 4bude mít k dispozici téměř 2 GB RAM. Přesněji bude hodnota 1,8 GB RAM paměti. Takové množství paměti slibuje plynulý běh i při spuštění více aplikací současně, které pak běží na pozadí. Výkon v grafických aplikacích zase zajistí zmíněné grafické jádro Adreno 320.

 

True HD IPS Plus displej

Jak již titulek napovídá, bude se jednat o displej technologie IPS. Škoda, takový telefon by si zasloužil Super AMOLED displej a Full HD rozlišení by Nexusu 4 zcela jistě také neublížilo ale i tak na displeji o velikosti 4,7 palce nebude rozlišení 768 x 1280 pixelů vypadat nijak zle. Hustota obrazových bodu činí 38 pixelů na palec. Pro srovnání Samsung Galaxy S III má pouze 306 ppi, avšak zase nabízí Super AMOLED displej.

 

Čistý Android 4.2 Jelly Bean

Telefony pod značkou Nexus se vyznačují tím, že je v nich instalována čistá verze Androidu bez grafických nádstaveb výrobců mobilních telefonů. To vám zaručuje budoucí aktualizace a především, kdo si koupí LG E960 Nexus 4 dostane hned v základu Android 4.2 Jelly Bean s možností aktualizace na verzi 4.2.1 což je úžasné pro ty, co chtějí mít nejaktuálnější systém.

 

Multimediální pecka

LG Nexus 4 nezklame ani v oblasti multimediální výbavy a konektivity. Podporuje např. oblíbené NFC, Bluetooth 4.0, HSPA+, DLNA, Wi-Fi a má vestavěný 8MPx fotoaparát s automatickým ostřením, který umí nahrávat videa ve Full HD rozlišení. Sekundární kamerka má rozlišení 1,3MPx.. Interní paměť u modelů, které se budou prodávat v ČR bude 16GB a jak známe již z předchozích verzí telefonů Nexus, bude třeba si s touto pamětí vystačit, neboť ani model LG E960 Nexus 4 nebude vybaven slotem pro microSD karty. Moderní člověk si dnes neumí představit telefon bez podpory emailu, internetového prohlížeče a podpory sociálních sítí. Tím vším je LG E960 vybaven a tyto funkce zvládá dokonale.

Více informací a obrázků najdete na webu výrobce LG, odkud jsme si vypůjčili obrázek pro náš článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + six =