Lodní doprava aneb moře není překážkou

Transport zboží pomocí lodí je realizován již dlouhá staletí. Lodě jsou ideální pro transport objemných nákladů díky tomu, že oceán nijak neomezuje tento dopravní prostředek v konstrukčních rozměrech. Takové obrovské rozměry by pro ostatní dopravní prostředky rozhodně nemohly být přípustné. Je tedy zřejmé, v čem námořní přeprava vyniká a skrývá svá esa. Bude to právě množství zboží, které lze přepravit. Lodí lze přepravit takřka cokoliv, a to i na obrovské vzdálenosti. Loď je kromě letadla často jediným možným prostředkem, jak přepravit určitou zásilku z jednoho kontinentu na druhý.

Pošlete cokoliv, co vás napadne

nakladni-lodLodní doprava má mnoho výhod. Je to možnost, jak přepravit desítky kontejnerů plných zboží, a to za relativně nízké ceny. Ceny lodní přepravy jsou rozhodně nižší, než ceny přepravy letecké. Vše samozřejmě záleží na množství zboží a co víc, na hmotnosti. Podle hmotnosti, a také podle rozměrů zásilky, se bude určovat cena. Ceny dále závisí také na samotném dopravci. K co nejnižší ceně transportu může přispět spediční společnost, která má kontakty na dopravce po celém světě. Výhody lodní přepravy jsou následující:

  • Možnost posílat i nadměrné náklady
  • Nízké ceny v porovnání s leteckou přepravou
  • Přeprava na dlouhé vzdálenosti

Spediční společnost je vaše záchrana

Přeprava nadměrných nákladů může být někdy velkým problémem, a to jak při samotné expedici, tak při doručování. Zcela běžně se stává, že náklad se někde zkrátka zasekne, a to například při kontrolách. Řešit posléze takovou situaci není nic příjemného a často to navíc zabere mnoho času, který by se hodil jinde. Je proto zcela jasné, že než řešit tuto přepravu na vlastní pěst, je lepší se spolehnout na služby spediční firmy. Díky spediční společnosti Emons můžete dosáhnout té nejefektivnější lodní přepravy, ať už se bude jednat o transport v rámci Evropy, anebo celého světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 4 =