Lyoness – sleva při každém nákupu

Neexistuje už snad žádný velký obchodní řetězec, který by svým zákazníkům nenabízel věrnostní program. V peněženkách se nám kupí různé plastové kartičky, přihrádky nám na ně přestávají stačit. Někde zas sbíráme známky a lepíme je na kartu. Po dosažení určité částky máme nárok na odměnu. S vydáváním věrnostních karet začala v roce 1991 Delvita, kdy vstoupila jako první obchodní řetězec na český trh. Postupně se přidávaly další společnosti a tenhle způsob udržení zákazníka evidentně zabral.

Lyoness, vše pohromadě

NákupyLeckoho by mohlo napadnout, proč neexistuje jedna karta na kterou by se načítaly všechny slevy. Ušetřilo by nám to hromadu místa v peněžence a nemuseli bysme se starat o to, zda jsme dotyčnou kartu nezapomněli doma. Jedno řešení existuje, je jím Cashback card od Lyoness. Společnost založená v roce 2003 Hubertem Freidlem působila zprvu ve čtyřech zemích. Dnes je mezinárodně působící společností ve 30. zemích po celém světě a má více jak 2 milióny členů. Vytváří tak ucelenou síť, ze které profitují jak zákazníci tak i obchodníci.

Jak využít výhody

Zákaznické výhody můžete využít čtyřmi způsoby. Prvním a nejpraktičtějším je Cashbackcard. Jedná se o plastovou kartu velikosti klasické kreditky s magnetickým proužkem na zadní straně. Na líci je zobrazeno vaše jméno a klientské číslo.  Při nákupu v obchodě kartu předložíte u pokladny a sleva se vám automaticky přičte. U každého obchodníka je výše slevy různá, počítá se z celkové výše nákupu.

Dalším způsobem získání slevy jsou Mobilní poukázky. Podmínkou jejich využívání je vlastnictví smartphonu, jelikož je potřeba stáhnout aplikaci umožňující nákup poukázek. Výhoda nákupu “přes mobil” spočívá v tom, že je vám sleva připočítána okamžitě a obchodnemusíte tak čekat, až se promítne ve vašem kontě.

Originální poukázky partnerských společností můžete zakoupit v Lyoness store, nebo u některých obchodních partnerů. Jedná se o poukázky v pevné nominální hodnotě a platit s nimi můžete jen u konkrétních partnerů Tzn. že už při jejich nákupu si určíte jejich výši a kde jimi chcete platit. Sleva je započítána už při jejich koupi, ne až po platbě.

Ani příznivci nakupování přes internet nepřijdou o nakupování se slevou. Partnery Lyoness jsou tuzemské i zahraniční e-shopy. K využití slevy je třeba se do obchodu přihlásit přes svůj účet v Lyoness, aby vás mohl partnerský web identifikovat. Při online nakupování je připsání provize trochu delší, protože obchodník platbu vykáže až po uplynutí 14tidenní lhůty možného vrácení zboží.

Jak to funguje

Seznam obchodních parterů je uveden na webových stránkách lyoness.net. Jelikož ne každý obchodník disponuje čtečkou Cashback karty, je u partnerů uveden i způsob získání slevy. Do programu se musíte nejprve zaregistrovat. Jakmile registraci dokončíte, můžete ihned využívat výhod. Do šesti týdnů vám přijde i karta, do té doby stačí jen opsat své ID, abyste mohli čerpat slevy. Jak už jsem psal výše, z každého nákupu je vám přičtena určitá výše slevy, záleží na partnerovy jak velkou výši poskytuje. Stav svého konta můžete kontrolovat na internetu v administraci svého účtu.Falling Percent Red Cubes

Z toho vyplývá, že sleva není poskytnuta přímo při nákupu, takže za zboží které stojí 100 Kč zaplatíte plnou částku. Daná sleva vám je připsána na zákaznické konto a po dosáhnutí 320 Kč si můžete zažádat o vyplacení.

Další výhody

Krom peněz za nákup zpět je možno získat i další výhody. Jedná se o Přátelské bonusy, což není nic jiného, než že získáte dalšího člena a z jeho nákupů půjde další půl procento na váš účet. Zajímavěji se jeví Věrnostní výhody, systém je sice složitější ale dá se jim dosáhnou vyšších zisků. Možná vám to připomíná systém tzv. letadla. Ano máte pravdu, ale narozdíl od klasického letadla do něj nemusíte investovat ani korunu.

Někteří lidé na systém nadávají, nelíbí se jim. Přitom to není nic odlišného od toho, když jdete do Tesca s jejich Club card. Navíc nejste omezeni konkrétním obchodem a jelikož je Lyoness mezinárodní společností, profitovat můžete i při cestách do zahraničí. K úplné spokojenosti chybí snad větší síť obchodníků, ale to je jen otázka dalšího vývoje u nás.

 

 

 

3 thoughts on “Lyoness – sleva při každém nákupu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − one =