Livigno - itálie

Lyžování v létě? No jasně, na ledovci

Možná  se právě nyní připravujete na letní dovolenou, kterou jste objednávali již v zimě proto, abyste si mohli v klidu vybrat, kde budete dovolenou trávit a také kvůli nižší ceně.  Vypadalo to možná divně v prosinci vybírat kam pojedete letos k moři ale určitě se vám to vyplatilo. Uvažovat se tak dá i opačným směrem a tím mám na mysli v létě přemýšlet o zimní dovolené na lyžích. Jsem milovníkem zimních sportů a nedalo mi to abych se nepodíval, kde bychom si mohli v zimě zalyžovat. Předpokládám, že jako vždy zvolíme ubytování v Alpách.

Rakousko nebo Itálie

Když jsem hledal informace o lyžařské sezóně 2014/2015 překvapilo mě sněhové zpravodajství, kde jsem zjistil, že se právě v těchto dne otevírá v Alpách letní sezóna. Teploty kolem 10 stupňů celsia a na ledovcích kolem 200 cm sněhu. Paráda, hned jsem začal uvažovat, že bych vyjel ještě teď v létě a docela se budu bavit, až si lidé budou ťukat na čelo, když uvidí v autě lyže a Livigno - itálielyžařskou výbavu. Důvodů, proč si zajet zalyžovat v létě je hned několik. První je, že letní sezóna je finančně výhodnější než ta zimní. Další důvod je, že většina lidí v tomto období letí k moři, a tak budete mít skvělé sjezdovky jen a jen pro sebe. Alpy jsou dle mého názoru nejlepším místem na lyžování. Upravené široké sjezdovky, dostatečné množství kabinkových i sedačkových lanovek bez front a malebná lyžařská střediska s perfektní výbavou v které nechybí různé sauny, spa a masáže. Co víc by si člověk po nádherném dnu stráveném na mnohakilometrové sjezdovce mohl přát?

Masiv Livigno, Italské Alpy

Když jsem hledal, kde by bylo ideální místo na zimní dovolenou objevil jsem italský masív Livigno, které leží v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Zejména oceňuji to, že většina hotelů, hotýlků a penzionů leží v bezprostřední blízkosti sjezdovek , takže lze sjet na lyžích až k hotelu, což je perfektní, protože nemusíte za lyžováním ještě denně cestovat a sledovat čas, kdy přesně vám pojede skybus aby vám neujel. Když vás lyžování přestane bavit prostě jen sjedete k hotelu a jste “doma”. Také ceny zde vypadají docela příjemně a vše je navíc umocněno bezcelní zónou, takže lze předpokládat, že budete moci některé věci nakoupit levněji a to když řeknete doma před manželkou máte jistě vyhráno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 17 =