Nakupujte se slevou

Již dříve jsme na našem magazínu psali o nákupech se slevou a nevidím žádný důvod, proč v tom nepokračovat. V dnešní době, kdy se pořád všechno zdražuje přijde každá ušetřená koruna vhod. Každý den vám jistě ve vaší poštovní schránce přistane nejeden leták s akční nabídkou obchodního řetězce, či zvýhodněné nabídky služeb od místního podnikatele. Ale ne vždy v nabídce naleznete zboží, na které máte právě zálusk. V tomto případě se můžete pokusit zboží najít v nějakém internetovém obchodě, ale má cenu ho kupovat přes internet, když cena je téměř stejná, jako v kamenném obchodě? V některých případech je odpověď kladná, protože některé eshopy vydávají vlastní slevové kódy, o kterých běžný návštěvník stránek nemusí mít ani ponětí.

Nákup se slevou

Možná se někomu využívání všelijakých slev příčí, ale proč slevy nevyužít, když je obchodník nabízí. Byli byste sami proti sobě a za ušetřené peníze můžete potěšit nějakým dárkem své nejbližší. Ale vraťme se zpátky k tomu, o čem jsem psal výše. Někteří obchodníci nabízí různé slevové kódy, o kterých informují své zákazníky například prostřednictvím obchodního sdělení, nebo na svých man-76196_640facebookových stránkách. Pokud ovšem nejste přihlášen k odběru novinek, nebo nejste facebookovým fanouškem obchodníka, ke slevovým kódům se tedy zpravidla nedostanete. A to je škoda, nemyslíte?

Na druhé straně se na internetu nachází spousta slevových portálů, na kterých se to bombastickými slevami jen hemží. Ale v některých případech může být výše slevy zavádějící, ne-li přímo uměle vytvořená. Nemáte tak jistotu, že výrobek/služba je opravdu zlevněna a že ji obchodník nevytvořil navýšením ceny o dané procento slevy a nenabudil tak kupujícího k výhodné koupi. Nechcete-li naletět takovému vykutálenému obchodníkovi, můžete se pokusit na internetu sami vyhledat různé slevové kupóny.

Mějte slevu pod kontrolou

Slevový kupón má na rozdíl od slevových portálů jednu velkou výhodu. Sami se můžete přesvědčit, že procento slevy je počítáno z uvedené ceny u výrobku a není tedy vytvořeno jeho dřívějším zdražením. V praxi to funguje tak, že v daném obchodě si vytvoříte Obchodobjednávku a až při vyplňování fakturačních údajů a způsobu platby daný kód zadáte do příslušného pole. V závěrečné rekapitulaci objednávky se vám výsledná sleva objeví a vy tak máte jistotu, že jste nenaletěli nepoctivému obchodníkovi.

Slevových poukázek můžete při troše dobré vůle na internetu najít desítky, stačí si do Seznamu zadat frázi “slevový kupón”. Já sám jsem dřív o téhle možnosti nevěděl, což mě sice až tak nemrzí, ale pro příští nákup určitě po nějakém zapátrám. A co vy, využíváte možnosti nákupu se slevou, nebo to nijak zvlášť neřešíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − 13 =