Nápady a inspirace do zahrady

Milujete přírodu a odpočinek na čerstvém vzduchu? Zahrada je ideální možností k trávení volného času přesně podle vašich představ. Aby vám sloužila pro potěchu oka a poskytla maximální relaxaci, je třeba o ni pečovat. Teprve potom můžete v klidu složit tělo na lehátko a vychutnávat si zasloužený odpočinek. Nechte se inspirovat, kterak se z vaší zahrady stane v mžiku oáza klidu.

Zavlažovací systémy

Zářivě zelený hustý trávník je základ pěkné zahrady. V letních měsících se však péče o něj může snadno stát nepříjemnou, zdlouhavou a drahou záležitostí. Nechcete-li trávit s hadicí v ruce váš drahocenný čas a při vyúčtování za spotřebu vody vyhlásit osobní bankrot, vsaďte na zavlažovací systémy. Jejich „mozkem“ je centrální ovládací jednotka, kterou lze naprogramovat manuálně, ale i prostřednictvím mobilní aplikace. Zavlažovací systémy jsou pak tvořeny spojovacími elementy a potrubím, ovládacím ventilem a postřikovačem. Tělo postřikovače je kompletně v zemi a vysouvá se jen v okamžiku zavlažování. A co ta úspora vody? K té vám pomůže dešťové čidlo.

Lehátka na zahradu

O trávník máte postaráno, takže si můžete chvíle v klidu bez pocitu viny. Lehátka na zahradu prostě patří. Podle vašich preferencí máte na výběr z dřevěných, nebo kovových. Dřevo sice potřebuje jednou ročně ošetřit impregnačním olejem, zato se vám ale odvděčí krásným vzhledem plně korespondujícím s okolní krajinou. Takřka bezúdržbová kovová lehátka do zahrady se vyrábí obvykle z hliníku, oceli a jiných slitin. Samozřejmostí jsou lehátka různě variabilní, co se týká jejich velikosti, způsobu rozkládání a skládání. Hitem poslední doby je pak závěsné lehátko.

Sochy do zahrady

Určitě si nemusíte pořizovat trpaslíka v červené čepici s petrolejovou lampou v ruce. Sochy do zahrady lze vybrat vkusné, decentní, a hlavně hodící se právě do té vaší zahrady. Oblíbenými materiály jsou, jak jinak, dřevo a kámen. Motiv záleží čistě na vás, ale třeba věrná kopie nějakého zvířete není nikdy špatný nápad. Máte-li na zahradě jezírko, vodník bude vhodným doplňkem. Nechte si vyrobit sochu na zakázku zcela podle vašich požadavků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 9 =