Naše děti si chtějí užít super tábor

Jistě si všichni pamatujeme, jak jsme za svých dětských let jezdívali o letních prázdninách na tábory. Ať už se jednalo o tábory chatkové či stanové, všechny měly své kouzlo a pokud se v nich sešel dobrý kolektiv dětí a táborových vedoucí, vždy se nám z nich těžce odjíždělo. Možná v dnešní době již tábory nejsou tak populární jako před lety, ale pořád se najdou takové, na které rodiče rádi posílají své děti a to i opakovaně. Jedním z takových táborů je Letní tábor Svojanov pořádaný Občanským sdružením Naše děti. Jeho historie spadá až do roku 1995, takže s pořádáním dětských táborů má sdružení bohaté zkušenosti.

Svojanov – ráj na zemi

Tábor se nachází v nádherné přírodě Svitavska uprostřed krásného zalesněného údolí, kterým protéká říčka Křetínka. V okolí se Svojanov IInachází romantický hrad Svojanov, který leží na jedné z nejznámějších obchodních stezek své doby – tzv. Trstenické. Samotný tábor je chatkový, děti jsou ubytovány v chatkách disponujícími čtyřmi lůžky. Chatky jsou elektrifikovány, avšak bez možnosti připojení elektrospotřebičů. Sociální zařízení je umístěno v hlavní táborové budově, ve které je i jídelna a prostory pro aktivity v případě nepříznivého počasí. K vybavení tábora patří i v okolí vyhlášený bazén, hřiště na fotbal a ostatní míčové sporty.

Nuda rozhodně nehrozí

Pokud máte obavu, zda se vašim dítkám bude na táboře líbit, můžete veškeré Svojanov chatkypochybnosti hodit za hlavu. Táborový program je naplánovaný do nejmenších detailů a vychází z dlouhodobých zkušeností vedoucích. Kromě klasických tábornických činností, jako jsou poznávání přírody, chování v ní a orientace, nabídne pro děti i něco nového. Hlavním lákadlem se jistě stane tématická celotáborová hra a v neposední řadě i pořádání různých zábavných her či méně známých činností jako například drátkování.

Pro sportovně založené děti jsou připraveny sportovní pomůcky pro tradiční míčové sporty, ale vyzkoušet si mohou i ty neznámé. V případě nepříznivého počasí jsou přichystány různé přehlídky a recesistické akce, které nenechají bránice dětí v klidu.

Termíny

Pro velký zájem jsou přichystány tři turnusy, dva v červenci a jeden v srpnu. O vaše děti se budou během pobytu starat kvalifikovaní vedoucí a praktikanti a i pečlivě vyškolení zdravotníci, kteří budou vašim dětem vždy nablízku. Kontakt rodiče s dítětem je zajištěn Svojanov bazen_3pomocí služebního telefonu.

Pokud posíláte své dítě poprvé na tábor, nebo jen chcete vědět jaké prostředí ho v táboře čeká, můžete využít jedinečného víkendu rodičů s dětmi, který je pro letošní rok naplánován na konec května. Můžete si tak společně vyzkoušet styl tábora a prostředí, ve kterém se vaše dítě bude pohybovat. Dětský tábor Svojanov je znám svým širokým zaměřením které zaručuje, že na něm vaše dítě nepozná nudu.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + 13 =