A tento karavan jsme měli půjčený

Naše dovolená s karavanem

Mít karavan byl můj sen. Léty jsem však zjistil, že mít vlastní karavan nemůže mít úplně každý. Je zde například otázka, kde jej budete mimo sezónu parkovat. Před panelovým domem na narvaném parkovišti plném aut těžko. Navíc takový karavan využijete jen několikrát do roka ale jeho provoz musíte platit celoročně. Takže jsem myšlenku mít karavan nevzdal, ale cesty s karavanem mě lákaly dál. Přemýšlel jsem, jak to udělat a nakonec jsem našel snadné řešení. Karavan jsem si prostě půjčil v půjčovně.

Výhody karavanu z půjčovny

Půjčovna karavanů je výborným nápadem. Ušetříte provozní náklady a karavan si prostě stejně jako my půjčíte na dovolenou a pak jej zase vrátíte. Karavan jsme si půjčili s přítelkyní od Interiér karavanu je je fakt superfirmy Hykro, kterou najdete na www.hykro.cz. Ocenili jsme především širokou nabídku z asi 8 druhů obytných přívěsů značek např. Knaus, Wilk nebo Weinsberg. My s přítelkyní jsme spíše cestovatelé, a tak jsme spíše vybírali podle výbavy. Na dovolenou jsem sebou vzali i přátele – resp. další pár, protože karavan byl pro 5 až 6 osob, takže místa pro všechny bylo skutečně hodně. A protože je obytný přívěs poměrně široký půjčili jsme si k němu i přídavná zpětná zrcátka a také celou kempovou soupravu. Z dětství si vzpomínám, že náš karavan byl vybaven sedačkou, ale jen z filmů jsem znal, aby byla v karavanu třeba lednice, bojler s teplou vodou, sprcha nebo toaleta. Výbavou i čistotou těchto “domečků na kolečkách” nás půjčovna karavanů příjemně překvapila.    Zapřáhli jsme 1400 Kg na naše staré Mondeo a jelo se.

Přespíte kde chcete

Lhal bych, kdybych tvrdil, že jezdit s obytným karavanem je pohodička. Je třeba trochu cviku hlavně při parkování, zajíždění na benzínky a do kempů a takové couvání je opravdu zajímavé. Ale dá se to zvládnout a za ten komfort, že si zastavíte téměř kdekoliv to stojí. My jsme projeli celou republiku od Jižních Čech až po Jižní Moravu, odkud jsme se následně vraceli. Nocovali jsme v kempech a v místech, kde toho bylo zajímavého více jsme zůstali klidně i 3 dny. Kempů pro karavany je v ČR naštěstí dost a tak cestování bylo opravdu skvělé. Před vrácením do půjčovny karavanů jsme jej vyčistili, protože i my přebírali přívěs v perfektním stavu. Musím pochválit také půjčovnu, která byla naprosto skvělá v komunikaci. Před samotným půjčením vás obsluha řádně zaškolí, takže se není třeba obávat toho, že byste si s karavanem nevěděli rady.  Letos máme v plánu dovolenou v zahraničí ale příští rok, příští rok bude opět karavan v akci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 17 =