Nassfeld: Rakouská pohostinnost v lůně panenské přírody

Na jihu Rakouska, v oblasti zvané Korutany, tam kde slunce ukazuje svou nejkrásnější tvář, nalezneme zimní středisko Nassfeld. Jedná se o největší lyžařské středisko v této oblasti a přívlastkem “největší” jeho přednosti ještě zdaleka nekončí. V Nassfeldu nalezneme množství jezer, jenž se nacházejí v lůně panensky čisté přírody, to vše v pozadí s famózním panoramatem hor.

nassfeldZima nebo léto, v Korutanech je vždy hezky

Podnebí rakouské oblasti Korutany ovlivňuje blízkost slunné Itálie a proto zde panuje mimořádně stabilní dobré počasí. Středisku Nassfeld se dokonce přezdívá nejslunečnější středisko a také není divu, vždyť se Nassfeld může pochlubit třemi stovkami slunečních dní v roce. V zimních měsících se sluneční paprsky postarají o nevídanou krásu, když se budou odrážet na sněhobíle pokrývce a v létě zase umožní návštěvníkům vyzkoušet vodu tamních jezer. Ať je léto nebo zima, středisko Nassfeld skýtá nekonečné množství kvalitního vyžití jak pro špičkové sportovce, tak pro rodiny s dětmi.

Nassfeld, ráj lyžařů

Lyžařské středisko Nassfeld se postará o nezapomenutelnou dovolenou v každém ročním období. V zimě nabízí návštěvníkům neuvěřitelných 110 km sjezdovek. Přestože se středisko nachází na slunném jihu Rakouska, o sníh tady nouze určitě nebude. Bílá pokrývka zahalí svahy Nassfeldu zhruba od začátku prosince a zdrží se zde až do poloviny dubna. Pomocnou ruku tady přírodě nabídnou také nejmodernější zasněžovací zařízení, a tak zimním radovánkám už nic nestojí v cestě.

Středisko mnoha tváří

Ani když zima předá pomyslné žezlo jaru, není důvod k smutnění. Nassfeld je středisko mnoha tváří, a tak svým návštěvníkům nabídne přehršel vyžití i v ostatních měsících roku. Středisko v Korutanech je doslova protkáno kilometry naučných stezek, cyklotras a díky zdejší řece Gail a nespočtu jezer si na své přijdou i milovníci kanoistiky a raftingu.

Ať přijedete do střediska uprostřed zimy či na jaře, ubytovat se můžete v jednom z devatenácti apartmánů s kapacitou od dvou do osmi lůžek. Pro čtyřčlennou rodinu bude jako stvořený apartmán Pontebbana a například apartmán Millennium, jenž je určen pro dvě osoby, bude skvělým hnízdečkem lásky pro novomanželé.

Uprostřed střediska Nassfeld si každý přijde na své!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 2 =