Novinky z CES 2013 část I

nvidia-project-shield-103342CES 2013 ještě pořádně nezačal a už známe první novinky. A začíná se dost zostra. Své trumfy jako první vytáhla společnost nVidia. Podívejme se na co se v nedaleké budoucnosti můžeme těšit.

nVidia Tegra4

A je to tady. nVidia představila to, na co jsme dlouho čekali. Mobilní procesor Tegra4. Ten v tegra-4-103347sobě integruje 4 výpočetní jednotky a 72 grafických jednotek. Kromě toho umí také LTE sítě. Kromě zmíněných 4 výpočetních jader je zde i jedno “tajné”, které běží v případě, kdy od zařízení není očekáván a požadován téměř žádný výkon.

Díky velkému počtu grafických jader výrobce tvrdí, že se výpočetní výkon v grafických aplikacích zvýší až 6 násobně oproti modelu Tegra3.

Společně s tímto procesorem nVidia představila svou mobilní herní konzoli nVidia Project Shield, která obsahuje tento procesor a na které bylo demonstrováno spuštění videa s rozlišením 4K. Video běželo hladce a tak je jasné, že vám tento procesor dá dostatek grafického výkonu i pro budoucí hry a aplikace. Současně by měl být také úspornější. Dle výrobce až o 45%, ale to asi nebude ve finále tak reálné.

Rychlost procesoru využijí fotoaparáty ve smartphonech, které budou moci zachytit více snímků v co nejkratším časovém rozptylu. to povede k možnosti lepší tvorby HDR snímků

A kdy uvidíme nějaké zařízení s tímto procesorem v akci? Již na veletrhu MWC v Barceloně, který se letos koná v únoru.

 

nVidia Project Shield – herní konzole nové generace

Ovidia se vydala do vod hardwaru a stává se tak oficiálním výrobcem svých vlastních nvidia-project-shield-103344zařízení. První z těchto vlaštovek je dnes představená konzole s názvem Project Shield. Konzole je založená na systému Android. Představena byla na verzi 4.1 Jelly Bean, avšak finální verze poběží na novější verzi tohoto chytrého operačního systému.
V mírně upraveném Androidu uživatelé naleznou hry upravené pro hraní na procesorech Tegra takzvaný Tegra Zones.  Výdrž konzole pro hraní her bude až 38 hodin, což je velmi krásné číslo. Tento dlouhý herní zážitek bude zajišťovat baterie s vysokou kapacitou.

Hry budou uživateli zobrazený na 5 palcovém dotykovém displeji s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Konzole bude vybavena 3,5 mm konektorem pro sluchátka, vlastním kvalitním zvukovým výstupem v podobě stereo reproduktorů, dále nebude chybět HDMI pro hraní na nvidia-project-shield-103343velkých TV a velmi zajímavou věcí je streamované hraní her z vašeho domácího PC. V konzoli Ovidia Project Shield najdete také slot pro SDHC karty a nebude chybět ani Wi-Fi. Jak je již dobrým zvykem budete moci nejen hrát hry ale také například spouštěn videa, jak již bylo zmíněno i v kvalitě 4K.

Cena konzole Ovidia Project Shield zatím nebyla uvedena, jelikož je toto zařízení prozatím v dokončovací fázi.

Brali byste tuto konzoli na hraní her?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 9 =