Nový nábytek dodá vašemu obýváku šmrnc

Ať už se stěhujete do nového, renovujete své stávající bydlení anebo chcete jen bez zásadních úprav vylepšit vzezření vašeho obývacího pokoje, pravděpodobně se zajímáte o koupi nového obývacího nábytku. Jeho význam je dobré nepodceňovat: je to právě nábytek, který určuje, jak bude celkově váš obývák působit.

Kousky, které se k sobě hodí

sedaci-soupravaBudete-li volit tradiční kousky s léty ověřeným designem, vaše bydlení získá útulný, domácký ráz. Masivní čalouněné křeslo ale jen těžko zvolíte k ultramoderní sedací soupravě hladkých linií. Někdy se vám však obě cesty zkřížit podaří – retro je teď v módě a některé kousky nejen voní novotou a mají neotřelý design, ale zároveň dýchají kus starých dobrých časů.

Velký vliv na vzhled vašeho obývacího pokoje mívá obývací stěna. Je to totiž prostor, ke kterému se upírají zraky přítomných lidí po dlouhý čas – už protože v ní bývá umístěna televize nebo obrazovka. Při volbě obývací stěny je důležité se zaměřit nejen na její vnější zpracování, ale i na to, zda je praktická právě pro vás: například zda splňuje vaše požadavky na množství úložného prostoru. Jste-li přístupní jednoduchým architektonickým řešením, vězte, že jsou nejenom moderní, ale i praktická – obývací stěnu bez zbytečných otevřených poliček nebo ozdob oceníte už při prvním utírání prachu.

Klíčový výběr barev

Při výběru nábytku do obýváku zvažujte nejen jeho styl, ale také barvu, která bude vyhovovat vám a hlavnímu účelu, pro který místnost užíváte. Pokud se potřebujete v obýváku soustředit, vyplatí se volit barvy spíše neutrální, jako je černá, bílá nebo šedá; má-li být oázou klidu, dobrou volbou je například modrá, střídmě zelená nebo fialová. Vedete-li bohatý společenský život a chcete, aby bylo znát, že nuda rozhodně není pro vás, můžete si dovolit i výstřednější odstíny, jako jsou žlutá a oranžová.

Tak jako tak, univerzální poučky neexistují. Při výběru je třeba se nakonec beztak řídit vlastním vkusem a náturou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 7 =