Pojďme hop

Často píšeme v našem magazínu o cestování, ale jaksi zapomínáme na volnočasové aktivity. Tahle myšlenka mě napadla, když jsem si projížděl archiv našich článků. Je tedy na čase tenhle nedostatek napravit. A  abych nepsal jen články zaměřené na dospělácké aktivity, rozhodl jsem se, že obsah tohohle příspěvku bude věnován mladším ročníkům. Ale přečíst si ho můžou samozřejmě všichni. Chvíli jsem přemýšlel, co by mohlo děti zabavit a dostatečně unavit, když jsem z televize uslyšel známé “pojď mi hop”. Vím, že naši nejmenší budou stěží skákat z mamutího můstku, ale z trampolíny by si skočit mohli. A téma bylo na světě, ano dnes si povíme něco o skákání na trampolínách.

Trampolíny do každé rodiny

Svého času byly velkým hitem snad každého rodinného domu zahradní bazény. Tento trend trvá dodnes a je pochopitelný. Jenže netrampolina vždy je počasí ideální pro koupání, navíc bazény nejvíc frčí přes léto, kdy venkovní teploty přímo nabádají ke svlažení rozpáleného těla. Naopak takovou trampolínu můžete využít od jara až do podzimu, pokud je venku zrovna chladno, lehko se na ni zahřejete. A pokud rtuť teploměru ukazuje přívětivých 35°C ve stínu, můžete ji přistavit k bazénu a skákat do něj přímo z ní. Jen pozor, ať se neodrazíte moc silně a nepřeskočíte celý bazén.

Pro tenhle případ jsou ideální trampolíny s ochrannou sítí. Jsou praktické hned z několika různých důvodů. Snad tím nejpádnějším důvodem je právě ochrana před nechtěným vyskočením ze skákacího prostoru a tvrdým přistáním na betonu. Jsou vhodné především pro malé dítka, které ještě nejsou schopny dostatečně koordinovat své pohyby. Pokud si pořídíte trampolínu s touto ochranou, můžete být i klidnější a neobávat se případného zranění svých malých rošťáků. Navíc tyto trampolíny jsou po obvodu potaženy i ochranným polštářkem, který kryje pružiny o které by se dítě mohlo v případě dopadnutí do tohoto prostoru poranit.

Chci velkou a levnou trampolínu

Trampolína ochrNabídka trampolín na českém trhu je obrovská, stačí si jen vybrat. Už dávno pryč jsou doby, kdy jsme si mohli skočit jen v hodině tělocviku na základní škole, kde jsme se navíc o ni museli dělit s ostatními třiceti dětmi a za bedlivého dohledu tělocvikáře. Dnes si můžeme vybrat od trampolínek až po trampolíny o průměru až 4m. A cena za mini trampolínu nemusí být nijak závratná, na trhu jsou i levné trampolíny o průměru 1m. Pro zdatnější skákače jsou určeny trampolíny větší a s ochrannou sítí. Věřím, že většina z vás je zdatnými skokany, ale neberte si příklady ze známé a oblíbené reklamy se Zadarem, v některých případech by to nemuselo skončit jen rozbitým telefonem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + eighteen =