Pozvánka na zámek Stránov

Po minulé pro někoho kontroverzní pozvánce do Sapy si vás tentokrát dovoluji pozvat na zámek Stránov. Ano, tento zámek má o víkendu otevřeno i v tomto zimním období, tedy v době, kdy většina zámků své brány veřejnosti neotvírá. Kromě zámku budete obdivovat i nedaleký obrovský železniční viadukt nebo navštivte oboru nedalekého penzionu a pořádně si zafoťte třeba muflony nebo daňky. Z gotické věže se pokocháte krásným výhledem na okolí.

Kudy na zámek

Zámek Stránov leží poblíž Mladé Boleslavi v obci zvané Jizerní Vtelno. Stačí si nastavit navigaci. Z Prahy jste tam za chvíli.

Gotická věž zámku StránovOtevřeno celoročně

Tento novorenesanční zámek nabízí hned několik místností k prohlídce. V rámci placené prohlídky navštívíte například sál s gotickou kaplí, dále sbírku motýlů a brouků nebo dětských panenek Samostatně se pak můžete již bez průvodce podívat na gotickou věž, odkud bude krásný výhled na řeku Jizeru i do širokého okolí Pokud se na zámek vypravíte o tomto víkendu tak budou mít otevřeno od 10 do 16 hodin.

Předzámčí zámku Stránov

V předzámčí můžete navštívit třeba kostel svatého Václava, tvrz Vtelno založenou v první polovině třináctého století nebo oboru Podčejk (nyní také pension, dříve lovecký zámeček), kde narazíte na muflony a daňky. Připravte si fotoaparát, protože se zde konají fotolovy. Francouzský a anglický park si nechce spíše na léto, teď si ho moc neužijete.

Nádherný železniční viadukt StránovÚžasný viadukt

Když jsme před asi dvěma lety jeli na zámek Stránov přijeli jsme do vesnice a kousek od místa kde jsem nechali auto se nachází úžasný železniční viadukt. Patří k těm vůbec nejmohutnějším v Čechách. Most má úctihodnou délku 152 metrů a také výška 27 metrů není nic, co vidíte každý den.

Pokud se rozhodnete na zámek Stránov vypravit budete obohaceni o výstavu fotografií Veroniky Nechvátalové s názvem „Barvy Středomoří“.

Více informací zjistíte na oficiálních stránkách zámku Stránov

 

Lucerna na nádrvoří zámku Stránov Herci se připravují na divadelní hru - akce se konají na tomto zámku běžně Zvláštní výklenek

1 thought on “Pozvánka na zámek Stránov”

  1. Tento zámek jsme navštívili asi před dvěma lety a je moc hezký. V okolí zámku je hezká příroda a výlet to byl celodenní. My tam ale byli v létě 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 4 =