Představen tablet Sony Xperia Z

Ano, ano, tento tablet přímo navazuje na telefon Sony Xperia Z, která Sony představila na veletrhu CES. Bude také podobně vybaven. My vám ve zkratce tento tablet představíme.

Štíhlý elegán

6,9mm to je “tloušťka” tohoto krasavce, který se zařadil k nejtenčím tabletům na světě. Jeho povrch je chráněn proti stříkající vodě a také prachu. Sklo bude odolné proti sony_tablet_01poškrábání a rozbití tak, jak jsem u zařízení s názvem Xperia zvyklí. Svým designem tablet zapadá do Xperia rodiny.

Výkon především

Představený telefon Sony Xperia Z je považován za špičku a jeden z nejvýkonnějších telefonů vůbec. Stejně tak tomu je i u tabletu Sony Xperia Z. Tabletu dominuje čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s úžasným taktem 1,5GHz. Ten doplní grafické jádro Adreno 320. aby byl tablet rychlý a svižný dostal do vínku stejně jako telefon Xperia Z 2GG paměti RAM. Sony Tablet Xperia Z bude mít 32GB interní paměti komu by to bylo ale málo, může využít slot na paměťové karty.

Displej Bravia

Sony zůstává věrné svým displejům s technologií Bravia Mobile Engine, kterou používá u svých mobilních telefonů. Tato sony_tablet_02technologie je vypůjčená od kolegů z oddělení televizorů, kde se jmenuje jen Bravia. Zaručuje ostré barvy, perfektní kontrast a výbornou viditelnost i na slunci. Rozlišení 10.1 palcového displeje bude 1920 x 1200 pixelů. To je super rozlišení, které u současných tabletů jen stěší najdete.


Fotoaparát 8MPx s Exmor R

S tímto snímačem jsme se setkali už je to nějaký ten pátek. Sony už vyrábí i druhou verzi nicméně zde bude užita verze první. Exmor P je citlivý snímač, který umožní pořizovat lepší fotky v tmavých prostorech. Fotky, které mají méně šumu a méně pohybové neostrosti. O tom že to funguje, jsme se přesvědčili v mnoha recenzích na telefony Sony Xperia vybavené tímto snímačem.

3G, LTE + NFC

Tablet Sony Xperia Z bude vybaven podporou 3G, nebudete tak muset spoléhat jen na Wi-Fi. V zemích, kde je již LTE běžné se mohou radost, protože i to je v tabletu sony_tablet_04přítomno stejně jako NFC čip.

Tablet se nám na první pohled i pohled na jeho technické parametry moc líbí. Android 4.1 Jelly Bean je dobrý začátek. Tento kousek prozatím bude v prodeji jen na japonském trhu. O tom zda se bude prodávat i v Evropě, snad dokonce i u nás nepadlo na představení zatím ani slovo. Líbí se vám tento tablet? Jaký je podle vás nejlepší tablet na trhu? podělte se s námi v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 20 =