Samsung Galaxy S IV – jaký asi bude?

Tento článek je pouze shrnutí domněnek různých informačních serverů a pokoutných zpráv. Oficiálně Samsung Galaxy s IV představen ještě nebyl. Stane se tak možná a opravdu jen možná na veletrhu MWC, který se letos koná koncem února v Barceloně.

 

Jak by mohl být vybaven

o Samsungu Galaxy s IV najdete nyní mnoho informací a všechny jsou jen smyšlenky a fámy kolující v kabelech “našich” optických sítí. Samsung mlčí a moudří budeme až ve chvíli představení, kdy kolegovi z vydano.cz Honzovi, šťastnému majiteli Samsung Galaxy S III spadne čelist a bude chtít svůj skvělý telefon hned prodat, aby se mohl vypravit pro žhavou novinku. Do té doby však zůstaneme u fikce. A ta říká, že by se mohlo jednat o velmi slušně vybavený telefon. Ke každé odrážce napíšu i svůj názor a jsem moc zvědav o kolik se spletu.

 

Ve výbavě by mohl být:

Čtyřjádrový procesor  na frekvenci 2 GHz
Můj názor: Myslím si, že se zcela jistě nestihne integrace nového čipsetu Tegra 4 od Nvidia. Zcela jistě to bude 4 jádrový procesor a frekvence bude dle mého 1,6 nebo 1,8 GHz

2GB RAM paměti
Můj názor: Ano to je reálné, v současné době mají 2GB RAM tablety, ale pokud Samsung bude chtít oslnit tak by měl 2GB RAM použít. Nevidím to jako nereálné, vždyť i představená Sony xperia Z je vybavená 2GB RAM paměti.Super AMOLED displej 4,99 palce s Full HD rozlišením
Můj názor: Použití Super AMOLED technologie je nasnadě. Samsung ji využívá u svých high end modelů, takže souhlasím. Velikost displeje 4,99’je možná dle mého však bude mít Samsung Galaxy s IV displej 5 palců stejně jako zmíněná Xperia Z.

Myslím si, že půjde o přímého konkurenta v nominaci na smartphone roku 2013 a spíše než na poli hardwaru bude muset Samsung ukázat nějakou softwarovou novinku, která by přitáhla zákazníky na svou stranu, neboť prodej Xperia Z je i v ČR plánován na březen tohoto roku. A Full HD rozlišení? Ano v nic jiného nedoufám 🙂

Fotoaparát 13MPx
Můj názor: Proč ne, je to móda, důležité bude spíše jaké funkce fotoaparátu Samsung Galaxy S IV nabídne, než jaké bude mít rozlišení a nejdůležitější bude kvalita fotek, která jak jsme se přesvědčili už dříve je hodně o dobrém softwaru, který dokáže snímku hodně přidat nebo naopak i dost ubrat bez ohledu na počet megapixelů v kapse.

Android 4.2.1. Jelly Bean
Můj názor: Byl by to logický krok a bylo by škoda, kdyby byl telefon vybaven verzí 4.1 a muselo se na update čekat.

 

Co se dále šušká…

Podle neoficiální fotografie, na které však vůbec nemusí být Samsung Galaxy S IV se soudí, že by se telefon mohl ovládat jen za pomocí senzorových kláves, neboť prostřední tlačítko “Home” bude údajně chybět.

 

samsung_galaxy_s_ivJak bude vypadat

Unikla jedna “zaručeně pravá” fotka, kterou prý někdo ofotil z monitoru přímo na Samsungu. Novináři tvrdí, že by se nemuselo jednat o podvrh a snímek by mohl být pravý a především smartphone na tomto snímku. Je to skutečnost nebo jen fikce? Zjistíme, až nám Samsung svou novinku představí.

O představení však také panují dohady. Některé zdroje hovoří o květnu, jiné jsou přesnější a ustálili se na datu 4 března. Já osobně se domnívám, že by k představení modelu Samsung Galaxy s IV mohlo dojít právě na MWC v Barceloně. Pokud to tak nebude netroufám si další termín odhadovat.

 

samsung_galaxy_s_iv_fikceNa závěr zde mám jeden snímek, který vypadá moc nádherně, ale tak asi opravdu vypadat novy Samsung nebude. Už jen proto, že se nikde neproslýchá o 3D fotoaparátu, který je na renderu zobrazen

1 thought on “Samsung Galaxy S IV – jaký asi bude?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − 11 =