Sauna u vás doma už nemusí být pouhým snem

Saunování již není záležitostí pouze wellness center, ale stává se moderní novinkou v domácnosti, kde si saunu užíváte v naprosté intimitě sami nebo se svými přáteli. Jestliže pro vás nepřichází v úvahu venkovní sauna, můžete si zvolit z variant domácích saun samostatně stojících a vestavných. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv, nikdy neuděláte chybu. Pozitivní účinky a skvělý pocit ze saunování na sebe nenechají dlouho čekat.

Oblíbené druhy saun v domácnostech

V domácnosti se mezi oblíbené sauny zařadila infrasauna, zákazníky oslovující především pro svůj poměrně ekonomický provoz a jednoduchou údržbu. Jako zdroj tepla využívá infračervené topné panely, které vyhřívají místnost na 45-60 stupňů. Uživatelé této sauny oceňují nižší teplotu, díky níž zde mohou pobývat až 45 minut. Tento druh sauny je vhodný i pro menší děti, alergiky či citlivější jedince. Velkými výhodami jsou vcelku příznivá cena pořízení i nízké náklady na provoz. Domácí infrasaunu vyrábí typizovanou pro jednu i více osob, avšak v případě, že máte nestandardní prostor, může pro vás být vhodnější domácí sauna na míru. Nikdy však nezapomínejte na nutnost dobrého prochlazení těla po saunování ať již ve sprše, ochlazovacím bazénku nebo kádi. Vybírejte tedy místo pro vaši saunu i s ohledem na ochlazení těla, aby byla dodržena pravidla saunování a dostavil se pozitivní efekt na váš organismus.

Jak si pořídit domů saunu

Jestliže nejste zručný kutil, je pro vás nejvhodnější variantou sauna typizovaná či sauna na klíč, kde se o montáž postará specializovaná společnost. Klienti využívají často možnosti zpracování sauny na míru, a to z důvodu omezených dispozic daných prostor a dalších vlastních specifických požadavků. Atypické sauny se tak stávají běžnou poptávkou. Náročnější zákazníci často vybírají luxusní sauny, které nabízejí možnost vlastní volby materiálu z různých exotických dřevin, volby odstínu dřeva, designu lavic, podsvětlení apod. Na zakázku si lze vybrat také různé varianty dveří a oken, jež nejsou standardem a mohou vaše saunování posunout zase o level výše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 1 =