Slovensko – ráj turistů

Není to nic nového, když označím Slovensko jako vysněný ráj turistů. Země našich východních sousedů nabízí pro milovníky přírody a zároveň i turistiky jak putování v nížinách, tak i vycházky po zaoblených kopcích. A pokud máte rádi opravdu vysoké kopce, tak jsou pro vás k dispozici Tatry. Nemusíte být horolezci, abyste se dostali k lezení po příkrých skaliskách, ba ani nemusíte mít žádné speciální vybavení. Stačí pevné a pohodlné boty, kvalitní oblečení, čutoru s vodou a v batohu zabalený řízek. Pokud ale vyrážíte do tatranských skal poprvé, nebylo na škodu začít něčím méně náročnějších, například výletem do některých z vyhlášených dolin. Nejznámější je Prosiecká dolina, ve které též narazíte na několik adrenalinových úseků. Jelikož se jedná o výlet celodenní, doporučuji vyrazit brzo ráno, nebo si zajistit dopředu ubytování. Jako jsme to udělali my, moderní ubytování jsme sice nehledali, přesto jsme zklamáni nebyli. Ba naopak, byli jsme kvalitou ubytování příjemně překvapeni.

V penzionu nebo v soukromí?

Po kvalitnějším ubytování na Slovensku jsme se porozhlíželi až další rok. To jsme si naplánovali týdenní dovolenou v Západních Tatrách. Hledali jsme v nejbližší obci, což byl Zúberec. K dispozici byly klasicky nové penziony a ubytování v soukromí. Jelikož jsme hledání ubytování podcenili, byly už všechny penziony obsazené, takže nám nezbylo nic, než si najít ubytování v soukromí. Nakonec mountain-92841_640jsme nelitovali a o dva roky později, co jsme jeli na Roháče znovu, jsme opět zvolili chaloupku pana Paríži. Domácí prostředí a klid v okolí nám plně vyhovoval a navíc jsme měli k dispozici i prostorný dvůr s grilem. Takže o večerní zábavu bylo postaráno.

Cestou do hor jsme potkávali různě rozeseté chaty a chatky, ve kterých majitelé též nabízeli turistům ubytování. Po návratu domů jsem jen ze zajímavosti pohledal, zda se chaty na Slovensku liší podmínkami ubytování od těch českých. Ale všude je to stejné, většinou se cena pohybuje za pronájem celé chaty, takže pro naši čtyřčlenou skupiny byla tahle možnost neaktuální. Tento nebo příští rok si znovu pohráváme s myšlenkou vyrazit do hor. Zkrátka Roháče nikdy neomrzí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 2 =