Smysl táborů

Dětský tábor je místo, kde v mnoha zemích tráví spousta dětí letní prázdniny. Děti a mládež, která se táborů účastní („táborníci“) se během tábora účastní mnoha různých aktivit, které by jinak mnohdy během školního roku nezažily. Tradiční obrázek dětského tábora je louka nebo paseka uprostřed lesa, kde děti hrají přes den hry či chodí na výlety po okolí a večer si zpívají při kytaře u táboráku. V dnešní době jsou táborové aktivity dostupné i lidem, kteří překročili „táborový věk“, ve formě tábora pro dospělé.

Dětský tábor Ledeč nad Sázavou Děti tráví část svých prázdnin v příjemném, čistém a často i v relativně komfortním prostředí, obklopeni spoustou lidí, kteří se o ně starají. O co méně děti a jejich vedoucí musí dbát o vlastní chod tábora, o to více času mají na hry, sport a zábavu.

Děti se učí reagovat na změnu prostředí a své osobní situace. Učí se hledat nové autority, nové kamarády a své místo v neznámém kolektivu. V neposlední řadě se učí též správným společenským kontaktům s opačným pohlavím. Vše (mnohdy poprvé) bez ochranných křídel svých rodičů. Už jen toto je pro děti důležitá zkušenost a pro mnoho z nich, především těch mladších, i silný zážitek. Právě výchovou k samostatnosti jsou motivována táborová ustanovení o nevhodnosti návštěv rodičů v průběhu tábora.

Tábor dává dětem možnost vyzkoušet si činnosti, ke kterým by se jinak těžko dostali – různé sporty, výtvarné činnosti, divadlo, zpěv, tanec, zálesáctví, rukodělné práce a mnoho dalších. Děti se mohou srovnávat se svými vrstevníky a objevovat svůj talent či naopak své slabé stránky. V mnoha případech takto objevený zájem vydrží i dlouho po táboře a může přispět k rozvoji mladé osobnosti.

Výše uvedené se bezprostředně promítá do naší činnosti na táboře. Děti ani neženeme na hranici jejich fyzických a psychických možností, ani je nenecháváme celý den „válet“ na pokojích nebo ve stanech. Snažíme se, aby jejich táborový program byl pestrý, vyvážený a zajímavý.

Proč vybrat právě TáborLedeč?

Děti jsou na našem táboře na prvním místě. S dětmi jsou zkušení a proškolení vedoucí, kteří se snaží děti co nejvíc zapojit do táborového dění tak, aby se dítě co nejvíce bavilo. Samozřejmostí je přítomnost více vyškolených zdravotníků. Stravu zajišťují profesionální kuchaři, takže se opravdu nemusíte bát, že by Vašemu dítěti něco scházelo.

Dětský tábor Ledeč nad Sázavou Právě ceněné letité zkušenosti nám dávají nadhled, který ústí ve snahu vyřešit většinu problémů pokud možno ještě předtím, než vzniknou. Samozřejmostí je, že rodiče mohou kdykoliv kontaktovat hlavního vedoucího či přímo vedoucího, který má dítě v oddíle a dozvědět se podrobnosti o tom, co ho zajímá.

Podívejte se do fotogalerie a už na první pohled poznáte, že se na táboře nenudí jak děti tak my. Všichni se na táboře podílíme dobrovolně a je to znát! Snažíme se pro děti připravit vždy něco nového, ale zároveň respektujeme jejich přání a upravujeme program podle aktuální situace.

Děti na táboře poznají mnoho nových kamarádů, a někteří z nich je budou provázet možná po celý život. V kolektivu se naučí týmově spolupracovat a komunikovat a třeba i poslouchat a respektovat autority.

Sportovní hry, noční bojovky a orientace v terénu. Co mají tyto aktivity společného? Všechny se odehrávají právě na táboře. Děti zde získají nové zkušenosti a naučí se spoustu nových věcí, třeba vázání uzlů, šifrování nebo třeba i plavání. Nikdy nevíte, s čím vás po příjezdu překvapí. Každopádně je všechno lepší, než kdyby vaše dítě prosedělo celé prázdniny doma u počítače.

Dětský tábor Ledeč nad Sázavou Zásadní roli hraje letní tábor i v odtržení dětí od nejrůznějších vymožeností moderní doby. K počítači se nedostanou a na mobil nechytí signál. Jak je pak příjemné, když vám najednou do schránky přijde vlastnoručně psaný dopis, byť plný gramatických chyb, přesto potěšující. Za pár let se takovému psaní společně zasmějete.

Kde jinde se plíce pročistí tolik, jako v nedotčeném lese ve Sluneční zátoce při jedné z táborových her. Městský způsob života nedává moc příležitostí dostat se do přírody, což tábor dokáže výborně vynahradit.

Dětský tábor může být pro děti zdrojem nových zážitků, dovedností, kamarádů, pohledů na svět, a zároveň inspirací pro jejich budoucí život. Také pro nás jsou děti inspirací pro další vývoj.

Těšíme se na ně 😎

http://www.taborledec.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =