Snížení vlhkosti vzduchu bude hračka

Vysoká vlhkost může v interiéru způsobit velikou neplechu. Největším strašákem jsou zejména plísně, které mohou dokonce ohrozit lidské zdraví. Odvlhčovač je zařízením, které si dokáže s vysokou vlhkostí vzduchu hravě poradit, a to díky moderní technologii, která dokáže pohltit vzdušnou vlhkost a odstranit ji z interiérů tak, aby již byla neškodná.

Podle čeho vybírat?

Je vysoká vzdušná vlhkost i vašim problémem? Chcete předejít vzniku plísní, ale dosud jste nevěděli, jak na to? Určitě vám je jasné, že jediné dostupné řešení představuje právě odvlhčovač. Otázkou nyní ale zůstává, podle čeho byste měli vlastně vybírat, co je při výběru jako takovém nejdůležitější, a na které faktory či vlastnosti nesmíte v žádném případě zapomenout. Pojďte se podívat na jednotlivé zásady a tipy, které vám mohou usnadnit výběr a následnou koupi:

  • Výkon, čím větší, tím lepší, obecně řečeno se dá výkon chápat jako celkové množství vody, které dokáže přístroj ze vzduchu odstranit
  • Nezapomeňte zvážit také velikost interiéru, ve kterém budete odvlhčovač vzduchu používat
  • Volte takový odvlhčovač vzduchu, který dokáže za hodinu přečerpat veškerý vzduch aspoň dvakrát
  • Pokud jste trošku náročnější, vybírejte kusy s funkcemi navíc, jako je časovač, ionizátor nebo třeba indikátor poukazující na plnou nádrž

Není odvlhčovat jako odvlhčovač

Odvlhčovače lze roztřídit do několika kategorií. Nejčastější dělení je na domácí a profesionální odvlhčovače. Rozdíl poznáte zejména na konstrukci, kdy domácí varianty jsou pochopitelně menší a méně vybavené, výkon je samozřejmě také menší. Zapomenout nelze ani na bazénové odvlhčovače, kterými by měli disponovat všichni majitelé bazénů. V místnosti s bazénem je vlhkost vzduchu totiž opravdu vysoká, což opět vede k mnohem snadnějšímu vzniku plísní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =