Svět tabletů a notebooků

Mít doma vlastní počítač připojený k internetu je dnes už skoro povinnost. Kdo nemá přístup k internetu, jako by nebyl. Dávno pryč jsou doby, kdy veškerá korespondence byla obstarávána výhradně formou dopisů. Dnes je tomu naopak. Záležitosti, které šly v minulosti vyřídit jedině zasláním dopisu, můžeme dnes vyřídit pomocí emailu. Ale k práci s emaily a dalšími programy potřebujete kvalitní vybavení a pokud jste často na cestách, tak se hodí i snadno přenosné. 

Tablety a čtečky elektronických knih

Ne každý však používá výpočetní techniku jen k práci. Pokud rádi čtete a často se pohybujete na cestách, zajisté se vám k zabití dlouhé chvíle hodí kniha. Tu si můžete přečíst na parádních tabletech a čtečkách elektronických knih. Je pravda, že knih v elektronickém Tabletformátu ještě není tolik  kolik bysme si přáli, ale nabídka se neustále rozrůstá. Pokud však zvládáte plynule angličtinu, výběr knih tak máte prakticky neomezený. Dnes jsou k dostání kvalitní čtečky knih s podporou elektronického inkoustu, který má vlastnosti klasické tištěné knihy. Při čtení ze čtečky s touto funkcí vás nebolí oči, jako když se dlouhou dobu upřeně díváte do zářícího displaye tabletu.

Pokud jste ovšem spíše fanoušky výkonnějších strojů, jsou pro vás řešením špičkové notebooky. Svými parametry směle konkurují stolním počítačům, navíc jejich přenosnost je pro mnohé uživatele k nezaplacení. Z bohaté nabídky si vybere jistě každý, kdo notebook potřebuje mít stále u sebe.

Co je ultrabook?

klávesniceStále více však přicházejí do obliby moderní ultrabooky. Co je to vlastně ultrabook, a čím se vyznačuje? Označení ultrabook má na svědomí firma Intel, která přišla s tímto označením v návaznosti na tehdejší novinku firmy Apple a jeho modelem MacBook Air. Název ultrabook si následně nechala patentovat a pro jeho užívání zavedla přísné podmínky, kterými se výrobci notebooků musí řídit. Těmi podmínkami jsou:

  • procesor od Intelu
  • hmotnost nižší než 1,4 kg
  • tloušťka menší než 20 mm
  • rychlý start
  • výdrž baterie minimálně 5 hodin
  • cena do 1000 $

Avšak laická veřejnost vnímá pod pojmem ultrabook co nejtenčí notebook, takže  většina výrobců oželí toto označení v názvu a přidá do výbavy i něco navíc. Což nám jako koncovým uživatelům zajisté nevadí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × three =