Tiskněte levně – 3 část

Již ve dvou článcích jsme se věnovali Ezopům, kde můžete nakoupit levný tisk. A protože jsem měli ohlas ze Slovenska, kde také chtějí tisknout levně přinášíme článek o dalším slovenském Ezopu, který umí prodat toner nebo cartridge na mnoho druhů tiskáren za dobré ceny.

 

Inkoustové tiskárny

Většina z nás má doma inkoustovou tiskárnu. Málo kdo je vlastníkem černobílé, jelikož dnes je v módě již mnohot barevný tisk, chce každý tisknout barevně a v té nejlepší kvalitě. Na moderních tiskárnách již můžete tisknout i na

Inkoustová tiskárna

fotopapír ve vysoké kvalitě a snímky již moc od těch z levného fotolabu nerozeznáte. Potíž je malinko v tom, že vytisknete několik snímků z dovolené a zaručeně vám začne docházet některá z barev. V tu chvíli vás asi začne zajímat nabídka náplní do tiskáren, jelikož originál náplně jsou zbytečně drahé. Zvlášť, když můžete koupit stejně kvalitní, ale za nižší ceny. Zvolit můžete třeba kvalitní atramentové cartridge od goodtoner.sk, které najdete na internetu v nabídce pro několik výrobců. Jmenujme například Brother, Canon, Epson, HP nebo Lexmark.

 

Laserové tiskárny

Ušetřit chtějí nejen domácí uživatelé, ale také firmy, které po snížení nákladů na zaměstnance a přerozdělené práce hledají další způsoby jak ušetřit další peníze. Nejvíce se zdá být nápad netisknout a to jak z důvodu spotřeby toneru tak také papíru. Ekologické řešení, které se však nedá vždy dodržet a různé reklamní agentury stále musí své Levné tonery pro laserové tiskárnyprezentace tisknout. A právě zde mohou i firmy a majitelé domácích laserových tiskáren uspořit spoustu peněz, nákupem neoriginálního ale stejně kvalitního toneru. Levný toner je pro firmu úsporou sice jen několik málo stokorun, ale pokud jej bude společnost používat častěji, ušetří nemálo peněz. Výběr je velmi široký. Tonery jsou k mání pro tiskárny značek Brother, Canon, IBM, Epson, Kyocera, Lexmark, Minolta, Samsung nebo Xerox. Zastoupeny jsou tak nejvíce využívané modely.

 

Stejná kvalita za méně peněz

Jak je vlastně možné, že mohou neoriginální cartridge a tonery stát méně a přitom být stejně kvalitní? Je to tím, že výrobci těchto tiskových náplní si nenechávají platit za značku, ale mohou použít stejný inkoust jako výrobci značkových náplní. Proto můžete tisknout levněji ve stejné kvalitě. Ani ochranné čipy tiskáren nemají moc velký účinek, protože cartridge jsou dodávány včetně těchto čipů, takže tiskárna ani nepozná, že jste do ni vložili neoriginální cartridge. Tisk se poté již začíná vyplácet i místo vyvolání fotografií z fotolabu i když ceny fotopapíru zvláště toho opravdu kvalitního jsou stále přehnané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 4 =