Ušetřete na pojištění tisíce

Povinné ručení je rok od roku dražší, a proto člověk hledá cesty, jak za něj ušetřit aspoň nějaké peníze. Mohu však uvést jeden příklad z praxe, kdy jsem platil za povinné ručení na auto kolem 13 tisíc korun ročně. Po asi dvou zaplacených letech a srovnání mé pojistky s kamarády, kteří za podobná auta platili poloviční sazby jsem se s pojišťovnou rozloučil a hledal levnější alternativy.

Srovnejte si povinné ručení a ušetříte

Hledal jsem tedy nějaké srovnání povinného ručení na auta. Našel jsem stránky, které porovnávají nejen povinné ručení na auta ale i třeba věci dalšího pojištění o kterém budu psát dále, ale nyní zpět k pojištění automobilů. Srovnal jsem si pojišťovny a nakonec vybral tu, která nabízela nejvyšší krytí a současně nejnižší roční náklady. Vybranou pojistku jsem uzavřel a nyní Automobilplatím přibližně  o 6 tisíc korun méně, než doposud a to je opravdu velký rozdíl. Přitom srovnání zabralo jen několik málo minut a to jen na vyplnění online formuláře abych zjistil, která pojistka je pro mě nejvhodnější. Uzavření smlouvy bylo také velmi rychlé a do 24 hodin jsem již jezdil s nově uzavřenou pojistnou smlouvou.

Úrazové pojištění nemusí být vždy to nejlevnější

Jak jsem již v předchozím odstavci naznačil bude řeč i o úrazovém pojištění. Důvodů, proč se nechat pojistit je celá řada a jeden takový je docela nasnadě. Hodně lidí je přímo závislá na svém příjmu a pokud onemocníte či se vám stane úraz krátí se mzda poměrně velkým dílem. A zrovna toto může kompenzovat úrazové pojištění. Samozřejmě vám může také platit léčebné výlohy v případě úrazu nebo onemocnění a vždy kryje i případné úmrtí. Můžete jej sehnat i levně, stačí si opět zadat osobní údaje do online kalkulačky a porovnání pojišťoven máte obratem k dispozici. Je však dobré nedívat se jen na cenu, ale také na to, co za svou měsíční platbu dostanete. Porovnat si, kde platíte měsíčně lepší částku ale také krytá rizika a jejich částky, které vám případný úraz budou krýt. Zde platí, že nejlevnější neznamená nejlepší ale ani opačně. Je dobré srovnání věnovat chvíli času a rozhodnout se tak, aby v případě nenadálé události vás pojišťovna podržela a proplatila vše dle vašich představ. Úrazové pojištění je ideální nejen pro děti, ale také pro lidi s náročným a rizikovým povoláním nebo lidé, kteří  vedou aktivní život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × three =