Vyberte si správnou vodovodní baterii

V každé koupelně nebo kuchyni jsou nezbytnou součástí vodovodní baterie. V mnoha domácnostech najdou své využití i na toaletě. Při jejich nákupu dbejte nejen na to, abyste zvolili správný typ a rozměr, ale také na to, aby byla kvalitní a vydržela několik let. Sortiment je opravdu rozmanitý. Jednotlivé druhy se od sebe neliší pouze provedením, ale i tvarem nebo designem. Do každé domácnosti existuje ideální řešení. Ať už chcete oblé či hranaté tvary, určitě si nakonec vyberete.

Kde můžete vybírat z bohaté nabídky? Třeba v eshopu abc-koupelny.cz, kde je vám k dispozici široká paleta zboží od levnějších baterií až po ty dražší a luxusnější.

Základní dělení

V základu se vodovodní baterie člení na pákové či kohoutkové, se sprchou nebo bez sprchy. Mohou být stojánkové, nástěnné nebo podomítkové. Podle jejich použití se dále rozdělují na dřezové, sprchové, vanové, bidetové či speciální termostatické.

kohoutková vodovodní baterieDřezové

U dřezových baterií je vyžadováno více místa pod hubicí než u běžných umyvadlových typů. Montáž těchto modelů se provádí přímo na dřez či stěnu. Mohou být pákové nebo různě tvarované kohoutkové v retro stylu.

Sprchové

Sprchové patří k velmi oblíbeným a často využívaným. Používají se především tam, kde je pouze sprchový kout nebo i ve velkých koupelnách, kde si majitelé udělají radost a pořídí si nejen vanu, ale i sprchový kout. Mohou být i v termostatickém provedení.

Vanové

Vanová je jednou z nejčastějších typů, které budete kupovat. Patří mezi klasiku a každý, kdo má vanu, ji zná. Jsou připevněné na stěnu a výpusť napouští vodu do vany či se může přepnout do sprchy, která je na baterii napojena. I tady můžete koupit pákové či kohoutkové provedení. Je k dostání i s termostatickým nastavením teploty vody. Pokud chcete mít jednotný ráz celé koupelny, vybírejte koupelnové baterie do vany i do umyvadla ve stejné řadě.

Bidetové

U bidetového provedení je opět volba zcela na vás. Zvolit můžete pákovou či kohoutkovou verzi, se sprchou nebo bez. I ty se dnes začínají těšit čím dál větší oblíbenosti, stejně jako bidety v domácnostech.

Termostatické

Speciální termostatické baterie patří mezi čím dál oblíbenější druh tohoto nepostradatelného zboží v poslední době. Samy si regulují teplotu, takže nehrozí žádné riziko opatření. Používají se v domácnostech i ve veřejném sektoru. Pokud máte malé děti, jsou ideální volbou.

Výběr správné vodovodní baterie není ani zdaleka tak složitý. Stačí si jen změřit rozteč, abyste koupili správnou velikost, a můžete vybírat. Jaký bude mít design je už jen na vás. Kupte si nové funkční a kvalitní kousky do své domácnosti a můžete se každý den radovat z pohledu na ten nový a zářící povrch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + 4 =