Vybíráte koberec? Nezapomeňte na vhodný materiál

Kvalitní a především designový koberec může být vhodným prvkem do každého pokoje. Některé kousky skvěle doladí celkový vzhled, jiné zase svým efektem nahradí většinu dekorací. Ať už drobný doplněk nebo středobod pokoje, koberec je vždy tou správnou volbou. Je samozřejmé, že si ho budete vybírat na základě barvy, stylu a tvaru. Důležitou, ale často opomíjenou roli však hraje také materiál. Jak syntetická, tak i přírodní vlákna mají své výhody. Stačí si jen vybrat podle toho, co od nich očekáváte.

Koberce z umělého vlákna

Koberce z umělých materiálů jako polyamid, polyester či polyakryl jsou velice oblíbené a vzhledem ke své poměrně nízké ceně i dostupné. Oproti kobercům z přírodních vláken jsou ty z umělých až několikrát levnější, a to především díky nízkým nákladům na výrobu, což jim ovšem na kvalitě neubírá. Díky odolnosti vůči opotřebení si po dlouhá léta drží původní vzhled, který vás při nákupu tak ohromil. Umělá vlákna jsou navíc podstatně snadněji omyvatelná než ta přírodní, nemusíte tedy trávit dlouhé hodiny kartáčováním, ani zbytečně utrácet za speciální čistící prostředky. Další nespornou výhodou je, že nechutnají roztočům, tudíž jsou vhodná také pro alergiky.

Koberce z přírodního vlákna

Koberce z vlny, bavlny či hedvábí jsou snem nejednoho interiérového designéra, a není se čemu divit. Tyto materiály působí díky své struktuře i hustotě vláken honosným až luxusním dojmem, oproti umělým kobercům jsou navíc podstatně huňatější a často i příjemnější na dotek. Pružnost přírodního materiálu také zajišťuje, že se koberec i po zátěži ve formě masivního konferenčního stolu dokáže vrátit do původního stavu. Kvalita i náročnost výroby koberců z přírodního vlákna s sebou nesou samozřejmě i vyšší cenu.

Při výběru koberce hraje materiál zásadní roli, má totiž vliv na cenu, celkový vzhled i odolnost koberce. Obě kategorie materiálů nabízí originální kousky, které skvěle zapadnou třeba do ložnice, obývacího pokoje nebo i pracovny. Pomoci zorientovat se ve velkém množství stylů, tvarů a barev vám může například Ferni – vyhledávač nábytku a dekorací, který zprostředkovává zboží z nepřeberného množství e-shopů. Ten pravý koberec přesně pro vás tak můžete najít pohodlně z jednoho místa. A nezapomeňte, na materiálu záleží!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × two =