Výherní automaty – kus technologie

Ty tam jsou doby, kdy výherní automaty byly jen hloupé „mašiny“ s válci a několika tlačítky. Nedávno jsem narazil na stránku s automaty a jelikož nejsem moc hráč automatů zaujala mne spíše jejich technologie.

 

Cink, cink cink

Když zavzpomínám na éru, kdy jsme si měnili papírovou padesátikorunu na drobné, abychom si mohli zahrát, vytvoří se mi úsměv na rtech. Dnešní VHP automaty jsou totiž vybaveny i příjmem papírových bankovek a tak je rozměňování VHP - Výherní hrací automatminulostí.  Výherní hrací přístroje nyní disponují příjmem bankovek od 100 Kč až po 1000 Kč. Na samotné herní technologii se jak se zdá moc nezměnilo a tak zůstává hra stále jednoduchá a snadná na ovládání s možností vysokých výher.

Co mě však udivilo, jsou VLT automaty, které jsou již vybaveny dotykovými displeji, které si našly cestu až do těchto Video loterijních terminálů.

 

 

VLT – více her v jedné

 

Výherní automaty, to v dnešní době není jen bezduchá zábava či snaha o vyhrání peněz. Díky novým technologiím však může jeden takový automat nabídnout hned několik typů her. U jednoho automatu jsem jich napočítal až 10 možných her a to už je zábava.

Na dotykové obrazovce si snadno navolíte hru, která vás baví. Ovládání je tím zajímavější než přes klasická tlačítka i když myslím, že se najdou lidé, kteří potřebují bušit do klasických tlačítek a dotyková obrazovka je v tomto směru nebude moct uspokojit. VLT automaty nabízejí možnost nízké sázky dostupné pro všechny a současně možnost vysokých výher.

 

Automaty jsou připojeny k internetu

Kdyby se mě někdo zeptal, zda jsou automaty připojeny k internetu řekl bych že určitě ne, protože k tomu není důvod. Je to však omyl, protože VLT automaty k internetu připojeny jsou a to například z důvodu aktualizace softwaru. Když byste byli VHP - Výherní hrací automatmajiteli herny lze provoz sledovat online odkudkoliv. Celkově jsem žasnul, co takový automat umí. Je vybaven například zásobníkem na 500 bankovek, má backoffice systém a to znamená, že počítá vhozené peníze a tak již není třeba nic přepočítávat ze strany majitele nebo provozovatele.

 

Zdá se, že i výherní automaty jsou v dnešní době v podstatě skrytými počítači s kusem pořádné technologie v sobě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − nine =