Za teplem, či zimou. Užijte si netradiční dovolenou

Přemýšlíte kam se vydat na dovolenou a nechce se vám do klasických destinací, jakou  jsou Chorvastko, Itálie či Španělsko? Vydejte se do zajímavých zemí, kde si můžete vychutnat ryzí krásu přírody a bavit se rybolovem či lovem. Řeč je o zemích jako Kanada, Švédsko či z těch tepleji položených států například Austrálie.

Je tedy patrné, že za jistou formou dobrodružství či na relaxaci do poklidné a čisté přírody se můžete vydat prakticky kamkoliv po světě. Pokud preferujete hory a chladné prostředí, nejlepší volbou bude Kanada či z bližších států například Švédsko. Ovšem zda-li jste člověk milující teplo, je lepší se vydat například do Austrálie, kde je ho dostatek. Co se týče první části, tak pokud byste chtěli zavítat river-rafting-50851_640do Kanady, můžete zvolit mezi dvěma způsoby dopravy. Jak lodí přes Atlantický oceán, tak i letadlem, což je samozřejmě daleko rychlejší způsob.

Navíc žijeme v moderní době a tak takovéto cestování nemusí být problém, jen je potřeba počítat s tím, že je nutné mít dostatek peněz a tak lze třeba hledat i co nejlevnější letenky do Kanady. Pokud se do této země již dostanete, můžete navštívit jak města, která rozhodně mají co nabídnout, tak i krásnou přírodu.

Pokud je ovšem Kanada nad vaše finanční či cestovatelské schopnosti a radši preferujete něco blíže, vydejte se do Skandinávie, tedy do Švédska, Finska či Norska. Každá z těchto zemí je něčím zajímavá. A i zde platí, že si můžete užít dovolenou jak mezi lidmi ve městech, tak i v osamocených částech, případně na moři při rybaření. Menší nevýhodou však může být, že v takovém Finsku je omezen prodej tvrdého alkoholu, který se prodává pouze ve speciálních obchodech a to zejména v restauracích či barech.

A jak již bylo také zmíněno, pokud máte rádi teplejší kraje, vydejte se například na jižní část polokoule. Pořiďte si letenky do Austrálie a zažijte v této zemi, rozdělené do šesti teritorií, zajímavé poznání. Zde můžete navštívit dle vašeho gusta buď nepoznamenanou panenskou přírodu nebo rozrostlá města, jež se nacházejí převážně v oblastech na pobřeží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × three =