Zahradní altán vtiskne zahradě punc originality

Zahrada v letním období představuje velice frekventované místo, neboť obyvatelé domů chtějí utéct před nesnesitelným teplem v interiéru. Nicméně ne všechny zahrady disponují listnatými stromy, které vytváří příjemný stín. Pakliže chcete zastřešit posezení, abyste se chránili před ostrými slunečními paprsky a nepřízní počasí, uspokojí vás po praktické a estetické stránce zahradní altány. V následujících řádcích vás provedeme výběrem tohoto architektonického skvostu, který dodá vaší zahradě punc originality.

Dřevěné stavení se vyznačuje dlouholetou tradicí. Přestože si zahradní altány prošly poměrně dlouhým vývojem, jejich účel využití zůstává neustále stejný. Vytváří stín nad posezením a chrání před nevyzpytatelným počasím. I v horkém letním dni se může objevit několikaminutová průtrž mračen.

Jakou stavbu vybrat?

zahradni-altanZahradní altány se v současné době dostávají do středu pozornosti architektů, majitelů rodinných domů a pozemků. Při výběru zahradního altánu byste si měli vyhradit maximální rozpočet, který jste ochotní investovat. Dřevěné či hliníkové altány jsou poměrně nákladnou záležitostí, a proto se spousta domácností rozhoduje pro levnější alternativu vyrobenou z polyesteru.

Ačkoliv se domníváte, že plachtový zahradní altán nebude působit elegantně, jste na omylu. Kombinací pestré barvy a šedého zahradního nábytku docílíte přirozeného a moderního vzhledu posezení. Můžete si vybrat, zda bude altán zcela otevřený, případně částečně uzavřený bočními stěnami.

U plachtových altánů nejste omezení ani rozměrově, neboť k dostání je pestrá škála rozměrů. Menší zahradě bude slušet altán o velikosti 3 x 3 metrů a prostornější zahradě zase 5 x 10 metrů. Fantazii se meze nekladou. A zahradní altány z polyesteru jsou názorným důkazem, že ani levné řešení neztrácí na estetické hodnotě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 3 =