Zakrývací plachty – poslední záchrana před sněhem

Sněhové vločky očekáváme každým dnem, a tak máte poslední šanci skrýt před zimou a sněhem to, co by mělo zůstat skryto. Mnoho lidí přípravu na zimu podcenilo. Pořád to vypadalo, že třeskuté mrazy a nepříznivé počasí jsou ještě daleko, ale teď přichází doba, kdy skutečně udeří. Je třeba zakrýt dřevo, písek, seno i rozestavěné budovy.

Rychlou pomocí proti nepříznivému počasí jsou různé zakrývací plachty. Kvalitní plachty společnosti Plachty Štěpáník, která funguje už od roku 1995, jsou vyrobeny z tkaného polyetylenu, a tak vydrží i mráz (do -50°C). Sníh si na ně už vůbec nepřijde, jsou nepromokavé a odolají kyselinám i alkáliím.

Jakou plachtu vybrat?

plachtyNejdříve je třeba ujasnit si, na co plachtu potřebujete. Vyrábí se speciální vagónové plachty, které pravděpodobně běžný člověk doma nevyužije. Co by se vám už mohlo hodit, jsou autoplachty. Jestliže si vaše vozidlo nemůže užívat pohodlí garáže, nepromokavá autoplachta na gumu ho ochrání před deštěm, sněhem a kroupami.

Na vše ostatní si vystačíte se základní zakrývací plachtou. Plachty Štěpáník ji vyrábí v několika barevných variantách i velikostech. Jestliže si přesto nevyberete, vyrobí vám dokonce plachtu na míru nebo kruhovou plachtu. Až si budete volit, dívejte se kromě rozměrů na gramáž. Čím větší, tím bude plachta těžší, ale pevnější. Všechny krycí plachty společnosti mají zdvojený okraj s kovovými oky, kterými provléknete provaz a plachtu zajistíte proti pohybu.

Zakrývací plachty jsou nejlepší na zimu, ale mnoho lidí jimi zakrývá písek nebo dřevo i přes léto. Celoročně chrání před deštěm a také před UV zářením. Na ochranu před UV zářením mohou dobře posloužit taktéž stínící sítě na ploty ze zelených PE vláken. Firma Plachty Štěpáník má ve svém portfoliu výrobky, které vás před počasím ochrání během všech ročních období, jsou odolné proti vysokým teplotám i mrazům a především vydrží několik let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + seventeen =