Zamilujte se do Bulharska

Bulharsko se těší v poslední době velké oblibě českých rodin. Neustále se zvyšující zájem o tento balkánský stát nutí tuzemské cestovní kanceláře rozšiřovat nabídku dovolených ve svých letních katalozích. Bulharsko se těšilo velké oblibě i před rokem 1989, byl to totiž jeden z mála států, kde se dalo bez potíží vycestovat. Po pádu komunismu však upadl v zapomnění a lidé spíše dávali přednost objevování nových a neokoukaných destinací. Nyní se však poptávka po dovolené v Bulharsku zvyšuje a nejedná se jen o letní dovolenou, tento přímořský stát si oblíbili i fanoušci lyžování. Ale zima už skončila, tak se budeme raději věnovat dovolené na rozpálené písečné pláži.

Bulharsko – levná dovolená, příznivé ceny

Bulharsko je vesměs hornatý stát, nejvyšší hora Musala měří 2925 m a je mimochodem i nejvyšší horou celého Balkánského poloostrova.  Hlavním městem je Sofia, úřední jazyk bulharština a měna Leva. Po roce 1989 postihl Bulharsko negativní populační růst, který byl zaviněný především špatnou hospodářskou situací. Nyní se počet obyvatel pozvolna zvyšuje, podle údajů Světové Carevobanky z roku 2011 dosáhl 7,4 milionu.

Leč je Bulharsko průmyslově-zemědělský stát, v posledních letech rapidně vzrostly příjmy z cestovního ruchu. Potenciál k tomu rozhodně má, dopomohli mu k tomu oblíbená přímořská letoviska. Nejznámější jsou bezesporu Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Sozopol, Nesebar, Albena a další. Není proto divu, že nabídka pobytových zájezdů do Bulharska je velmi pestrá. Další významným faktorem hovořící pro dovolenou strávenou v Bulharsku je cena. Ať už ceny samotných pobytů, tak i ceny v místních obchodech jsou o poznání nižší, než v ostatních oblíbených destinacích. Bulharsko je jeden z mála případů, kdy neplatí že co je levné, to je nekvalitní. Kvalitou služeb v hotelích se vyrovná s ostatními evropskými letovisky a tento fakt přísun turistů jen potvrzuje.

Proč zrovna Bulharsko

Možná se vám zdá Bulharsko málo prestižní zemí pro strávení letní dovolené, ale kvůli prestiži na dovolené nejezdíme. Jak už jsme Carevo Ipsali výše, jedním z hlavních důvodů jsou příznivé ceny potravin. Ale nejen to. Pokud jste milovníci dobrého jídla, jistě rádi vyzkoušíte speciality místní kuchyně, pokud chcete celou dovolenou jen tak proležet u moře, písečné pláže lemující pobřeží k tomu přímo vybízí a pokud dovolenou trávíte rádi aktivně, můžete využít nabídky oblíbených vodních sportů. V případě, že chcete poznat krásy Bulharska nejen z pobřeží, stačí si vybrat z dlouhého seznamu fakultativních výletů, které vás zavedou do míst, která by vám zůstala za normálních okolností utajena.

Zvolit za letošní cíl dovolené Bulharsko není špatná volba, které byste později litovali. Stačí si jen vybrat hotel, který bude přesně podle vašich představ.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − one =